1.01
1000

Francie - Slovensko: +1,5 gólu v 1. třetině

18.05.2024 20:20,

Mistrovství světa v ledním hokeji má v sobotu na programu bohaté menu o šesti chodech. Večerní zápas obstarají v Ostravě týmy Francie a Slovenska. Naši východní sousedé budou v utkání výraznými papírovými favority.

Slovensko vkročilo do turnaje divokou porážkou 4:6 s Německem, následně už ale porazilo 6:2 Kazachstán, 5:4 po prodloužení Spojené státy a 4:0 Polsko. S osmi získanými body figurují svěřenci kanadského kouče Craiga Ramsayho po čtyřech kolech na třetí příčce skupiny B.

To Francie je s polovičním počtem bodů na šestém místě. Kromě výhry 4:2 nad Polskem bodovala i s loňskými bronzovými medailisty z Lotyšska, s nimiž padla 2:3 až v prodloužení. Ze zápasů s Kazachstánem (1:3) a USA (0:5) vyšla bez bodů.

Vzhledem k poměrně nízkému kurzu na výhru slovenského favorita se nabízí mnohem lákavější tip, a to na počet alespoň dvou vstřelených gólů v úvodní dvacetiminutovce. Slováci zvládli tuto hranici zdolat v předchozích třech utkáních na turnaji dokonce sami. Zde jim mohou pomoci i Francouzi, kteří v úterý vyhráli první třetinu nad Polskem 2:0, aby o dva dny později inkasovali hned zkraje zápasu čtyři kousky od Spojených států. Vše jasně nahrává dalšímu "plusku".