Čas
Kurzy
1.01
1000

Hokej MS 2024 - celkové umístění: vítěz Kanada

10.05.2024 12:00,
pic

Světový šampionát v ledním hokeji přivítá po devíti letech Česká republika, hostitelskými městy jsou stejně jako minule Praha a Ostrava. Domácí prostředí tak budou mít nejen Češi, ale částečně také Slováci a Poláci, což může přinést některé překvapivé výsledky.

Favorit MS v hokeji

Největším favoritem podle kurzů je každopádně Kanada, která přislíbila, že přiveze „silný výběr“ včetně zámořský hvězd. To byl také jeden z důvodů, proč se přesunula do pražské skupiny (původně měla být v Ostravě). Pro zámořské hráče i vedení je destinace Prahy atraktivní, historické město s relativně levnou zábavou, kterou hráči využívají i pro „výlety s rodinou“. V Praze tak lze očekávat i velká jména z týmů, které nepostoupí do play-off. Hvězdy na soupisce pak mají dominový efekt na ostatní směrem k nominaci. Kanada je každopádně jako „kolébka hokeje“ nejúspěšnějším týmem na světových šampionátech (28-16-9), mimo jiné obhajuje zlato z posledního mistrovství ve Finsku a Lotyšsku.

Česká reprezentace na hokejovém šampionátu

Logicky se zvedají rovněž akcie českého týmu. Zájem hráčů ze zámoří bude enormní, s výjimkou Zachy přislíbili účast prakticky všichni hráči. Vzhledem k aktuálním výsledkům v NHL bude z čeho vybírat, k dispozici by mohli být Gudas, Kubalík, Rutta, Jiříček nebo třeba Zadina, Mrázek a další. Rovněž hráči z Evropy v rámci v Euro Hockey Tour ukázali, že mají svou kvalitu a rychle se přizpůsobili požadavkům nového kouče Rulíka na atraktivní hokej. Za národním týmem pak bude stát doslova celá země, enormní podpora bude fungovat jako povolený doping, který vybičuje mužstvo k nadstandardním úkonům. Národní tým by tak měl doma bojovat o medaili, což je jednoznačný cíl reprezentace.

Další účastnici MS v hokeji

Tradičně silný tým přiveze Švédsko, které má v zámoří početnou enklávu hráčů. Mužstvo bude ale vyvážené, i v Evropě má Tre Kronor celou řadu kvalitních jmen z hokejistů, kteří už zámořskou scénu opustili a upřednostnili větší herní vytíženost. Švédsko je navíc mimořádně motivované, od vítězství v roce 2018 v Kodani totiž severská země na jakoukoliv placku z mistrovství světa v hokeji čeká. Dobrou výkonnost potvrdili Švédové i v rámci Euro Hockey Tour, po třech turnajích byli na první příčce právě před českým týmem.

Pravidelným sběratelem cenných kovů bylo v posledních letech Finsko, ale na šampionátu v roce 2023 skončilo až sedmé, mužstvu se příliš nedařilo ani v probíhajícím ročníku EHT. Nejlepší finští hráči patrně do Prahy nedorazí, přeci jen Colorado nebo Carolina by se měly předvést v bojích o Stanley Cup. Severské země se navíc nemohou spolehnout na takovou podporou fanoušků jako třeba Německo, které to má za humny.

Počítat se musí také s výběrem Spojených států, který každý rok přiváží nesmírně talentovaný výběr plný mladých hráčů, který prochází tamním systémem práce s mládeží, jenž bezpochyby patří mezi ty vůbec nejlepší. Do Česka, kde je bezpečno, by se mohli podívat rovněž i některá známější jména, což by mohlo Američany posunout rázem směrem k top čtyřce.

O překvapení by se mohly postarat i celky, které byly vloni úspěšné tedy Německo a Lotyško, případně Švýcarsko, ale zřejmě v rámci základních skupin, vzhledem k tomu, jak bude šampionát nabitý kvalitními jmény.

💰 Na co vsadit:

Jednoznačným favoritem šampionátu je Kanada vzhledem k loňskému roku i historickým výsledkům, nominace Kanady má pak vždy obrovskou kvalitu i ambice. Letos by měl být tým ale silnější než v předešlých letech, zlato reprezentaci Javorového listu tak mine pouze za výjimečných okolností. Vsaď si u Fortuny na MS 2024, kompletní přehled kurzů na celkové vítězství zde.

👇 Doporučení:

7/10

Celkové umístění sázka na celkové umístění v závodě (soutěži) V 1-2 1-3 1-4 datum
2.70 -1.00 -1.00 -1.00 10.05. 12:00