1.01
1000

Itálie – Švýcarsko: 1

15.6.2021,

Pokud se někdo v prvním kole přihlásil do boje o titul, je to jednoznačně Itálie. Celek z Apeninské poloostrova na úvod porazil jednoznačně Turecko (3:0) a hrálo se prakticky na jednu branku. Mužstvo ukázalo dobrý pressing, rychlost, rotaci hráčů i pevnou defenzivu. K tomu byly vidět kromě týmové výkonu i individuální schopnosti jednotlivců a nekompromisní koncovka. Itálie tak potvrdila skvělou fazónu z poslední doby, když neprohrála už 28 utkání v řadě a vstřelit ji branku je prakticky nadlidský úkol. Družina kouče Manciniho neinkasovala už 9 utkání v řadě, soupeřům naopak pokaždé vstřelila minimálně dvě branky, včetně čtyř do sítě Čechů. Tým má v sestavě hned tři excelentní útočníky, kteří se skvěle doplňují, což činí problémy komukoliv. Výjimkou nebude ani Švýcarsko, které na úvod remizovalo s Walesem (1:1). Reprezentace „Helvétského kříže“ byla 70 minut lepší a zejména Embolo si řekl o lepší angažmá, nicméně hrát jen 70 minut nestačí. Švýcarsko bude většinu utkání pod tlakem a bez míče, což jeho hráčům nebude chutnat. Itálie je naopak skvěle připravena a určitě nevyjde gólově naprázdno. K tomu je potřeba přičíst výhodu domácího prostředí v Říme a švýcarské únavné cestování do Baku a zpět. Jednička.