Čas
Kurzy
1.01
1000
Zavřít
Vážení klienti, ČSOB online platby podlehly nečekané únavě, a mohou být nyní nedostupné. Ostatní vklady jsou ve vynikající kondici.
Zavřít
Vážení klienti, mBank hlásí plánovaný relax a to dne 21.7.2024 od 02:30 do 09:00 hod. Ostatní vklady jsou ve vynikající kondici.

Itálie - Albánie: méně než 2.5 gólu v zápasu

15.06.2024 21:00,
pic

Italští obhájci evropského titulu zahájí šampionát zápasem proti Albánii, který vzhledem k síle dalších dvou celků ve skupině (Chorvatsko, Španělsko) potřebují nutně zvládnout.

S Itálií se mezi největší favority turnaje nepočítá, titul z covidem odloženého Eura byl malým zázrakem, Azurri předtím ani potom nepostoupili na světový šampionát. Itálie nebyla přesvědčivá ani v kvalifikaci, dvakrát prohrála s Anglií, přímý postup ukopala až díky bezbrankové remíze v závěrečném domácím zápase s Ukrajinou.

Týmu chybí kreativní hráč ve středu pole i spolehlivý kanonýr, útočná jednička Federico Chiesa dala ve 47 reprezentačních zápasech jen sedm branek. Pomoct by mohl Gianluca Scamacca, který má za sebou životní sezonu v Bergamu, ale ten je v národním týmu ještě sterilnější než Chiesa, zatím má na svém kontě jedinou trefu.

Výsledky tak budou stát a padat s obranou, za kterou chytá spolehlivý Donnarumma, ale scházet v ní budou zranění Acerbi se Scalvinim, kteří by jinak byli v základní sestavě. Jak by asi mohly italské zápasy na Euru vypadat, ukázaly přípravné duely, ve kterých Azzuri doma remizovali 0:0 s Tureckem a horko těžko zdolali Bosnu a Hercegovinu 1:0.

Pro Albánii je duel s Itálií prestižní, země dělící Jaderské moře mají k sobě blízko regionálně i fotbalově, ostatně italský trenér Gianni de Biasiho dovedl Orli poprvé na Euro v roce 2016. Albánci se tehdy ve Francii prezentovali klasickým italským catenacciem, ze tří zápasů se Švýcarskem, Francií a Rumunskem měli skóre 1:3.

Od té doby se mužstvo fotbalově posunulo. Dál sází na propracovanou defenzivu, směrem dopředu ale hraje odvážněji a přímočařeji, což je zásluha brazilského trenéra Sylvinha. Své by o tom mohli vyprávět Češi, kteří nedokázali Albánii porazit doma (1:1) a ani v Tiraně, odkud se vraceli s potupným debaklem 0:3. Tým nemá stejně jako Itálie žádného snajpra, o góly se starají hráči druhého sledu, silnou stránkou je střelba z dálky, především dvojice Bajrami, Asani.

Z červnové přípravy se moc vycházet nedá, Albánie si pozvala do Maďarska dva výkonnostně slabší soupeře, které celkem snadno porazila (Lichtenštejnsko 3:0, Ázerbajdžán 3:1). Vypovídající byly spíše březnové duely se silnějšími protivníky, proti nimž se naopak ani jednou neprosadila (Chile 0:3, Švédsko 0:1).

💰 Na co vsadit:

Itálie bude držet častěji míč, Albánie ale umí bránit v pohyblivém bloku, který se těžko překonává. Více než dva góly zřejmě nepadnou. Když se oba střetli v předposlední kvalifikaci o postup na MS, vyhráli Azzuri 2:0 a 1:0.

👇 Doporučení:

7/10

Nenalezeny žádné položky!
Nenalezeny žádné položky!