Jabeur O. - Kvitova P.: více než 2.5 setu v zápase

10.07.2023 16:25,
pic

Hned dvě české tenistky si mohou zahrát letošní čtvrtfinále Wimbledonu. Na Markétu Vondroušovou, která vyřadila v bitvě krajanek Marii Bouzkovou, se bude snažit navázat Petra Kvitová. Dvojnásobná vítězka z All England Clubu letos na trávě jen vítězí, spolu s triumfem v Berlíně vyhrála na zeleném pažitu osmkrát po sobě. Každopádně v osmifinále ji podle všeho čeká těžká šichta. Na opačné straně kurtu bude stát Ons Jabeurová, finalistka loňského Wimbledonu a tenistka, která má od roku 2021 na trávě nejvíce vítězství na okruhu (25).
Tunisanka se po slabším období způsobeným zdravotními problémy dostává v Londýně do formy, ve 3. kole přemohla grandslamovou šampionkou Biancou Andreescuovou ve třech setech a potřetí za sebou tak prošla do druhého týdne Wimbledonu. Kvitová to dokázala teprve podruhé od roku 2014, kdy získala v Londýně svůj druhý titul. Nejvíce práce měla paradoxně v prvním kole s Italkou Paoliniovou, na kterou potřebovala tři sety. Sasnovičové a Stevanovičové, která vyhnala z turnaje Plíškovou, nepovolila ani sadu.
V osmifinále může těžit Kvitová z druhého servisu soupeřky, který je výrazně slabší než první, a také z lepší vzájemné bilance. Česká tenistka porazila Tunisanku ve čtyřech z pěti střetnutí, přičemž vůbec to první proběhlo v roce 2019 právě ve Wimbledonu. Klíčové pak bude, jak se povede Kvitová vyvážit poměr mezi vítěznými míči a nevynucenými chybami, s čímž má často potíže. Každopádně těžko přepokládat, že duel dvou hráček z Top 10 skončí rychle po dvou setech.

Nenalezeny žádné položky!
Nenalezeny žádné položky!