1.01
1000

Jablonec – Zlín: Dvojitá šance 0-0

04.02.2023 15:00,

Jablonec vstoupil do jarní části ligy FORTUNA:LIGY nepříjemnou porážkou v Edenu poměrem 1:5. Družina kouče Davida Horejše udržela s vedoucím týmem tabulky krok jen první poločas, ve druhém ze hřiště doslova odešla. O dobrém rozpoložení týmu se tak nedá nemluvit, zejména když Severočechy čeká záchranářský duel se Zlínem o „šest bodů“. Tento týden na severu vytrvale sněží, hřiště tak nebude v top stavu, pokud se bude vůbec hrát. Těžký terén by měl o trochu víc vyhovovat domácím, kteří jsou přeci jen na tuto variantu zvyklí. Jablonec by mohl mít k dispozici už někoho z marodů (Polidar, Houska, Martinec), otazník visí i nad Jovovićem. Zlín pod novým koučem Pavlem Vrbou remizoval doma s Baníkem (1:1) a potvrdilo se, že tým čeká těžké jaro. Ostravský klub byl lepší, Zlín skóroval díky náhodně tečované střele, která trefila Kozáka. Vědomé střílení branek je pro Zlín každopádně velice složitá disciplína. Hosté nedokázali během podzimu vyhrát na cizích hřištích ani jednou (0-4-4), špatnou bilanci nezlomí ani tentokrát. Remízový král soutěže (7) každopádně ve vzájemných duelech s Jabloncem dělil body už čtyřikrát po sobě, také tentokrát by mohl uhrát smír o půli nebo na konci utkání v rámci „dvojité šance“. Zápas vysílá Fortuna TV.