Čas
Kurzy
1.01
1000

Jablonec - Zlín: každý z týmů dál v zápasu - ANO

20.04.2024 15:00,
pic

Sobotní předpověď počasí pro Jablonec slibuje sníh s deštěm, moc prostoru na případný odklad zápasu však není.

Zlín hraje příští středu odložené semifinále MOL Cupu v Plzni, za týden pak končí základní část FORTUNA:LIGY, po které se týmy rozdělí. Už teď je přitom jisté, že sobotní soupeři se potkají znovu ve skupině o záchranu a tak má jejich sobotní střetnutí oboustranně velkou důležitost. Pokud Jablonec zvítězí, odskočí ševcům na rozdíl sedmi bodů a získá do nadstavby klid. Pakliže by zvítězili hosté, což se jim ale na hřišti Severočechů povedlo naposledy v dubnu 2008, dotáhli by na jeden bod a způsobili by domácím akutní barážové starosti.

Spíše to ale vypadá na plichtu, kterou skončilo předešlých sedm vzájemných utkání. Oba celky jsou nejčastěji remízující, Jablonec je dokonce s deseti nerozhodnými výsledky remízovým králem, Zlín zaznamenal o jednu méně. Momentálně ale Severočeši drží v soutěži nejdelší sérii porážek (4), před týdnem prohráli na hřišti trápící se Olomouce 0:1, přestože hráli od 28. minuty přesilovku. Mužstvo drtí marodka (Kratochvíl, Drchal, Nebyla, Pleštil, Tekijaški), po karetním trestu by se mohli vrátit Souček s Martincem.

Personální situace ve Zlíně se naopak lepší, na marodce je jen Tkáč. Klíčové je, aby konečně vrátil stoper Didiba, bez něhož střed obrany nefunguje. Trenér Červenka marně hledá složení stoperské dvojice (Kolář, Cedidla, Černín, Simerský), pokaždé někdo vyrobí chybu, za kterou ševci zaplatí gólem, jako naposledy doma s Pardubicemi (1:1) po ruce Simerského ve vápně. Ševci jsou schopni inkasovat prakticky z čehokoliv, na druhou stranu jsou ale produktivní a v pěti kolech po sobě skórovali a s výjimkou duelu s Pardubicemi více než jednou.

💰 Na co vsadit:

V záchranářském duelu se nabízí remíza, nejlépe ve dvojité šanci, podobný kurz pak nabízí sázka na to, že se trefí oba týmy.

👇 Doporučení:

7/10

Nenalezeny žádné položky!
Nenalezeny žádné položky!
Nenalezeny žádné položky!