Čas
Kurzy
1.01
1000

Kalinina A. - Kenin S.: 2

19.09.2023 22:00,
pic

Druhé kolo podniku WTA 1000 v mexické Guadalajaře proti sobě svede Anhelinu Kalininovou (28.) z Ukrajiny a Sofii Keninovou (53.) ze Spojených států. Roli papírové favoritky bude navzdory horšímu žebříčkovému postavení zastávat druhá jmenovaná.

Kalininová prožívá hodně nevýraznou druhou polovinu sezony. V půlce května si šestadvacetiletá Ukrajinka zahrála finále antukové tisícovky v Římě, od té doby se však paradoxně výsledkově trápí. Za minulé čtyři měsíce nevyhrála na žádném z turnajů více než jeden zápas. Naposledy vypadla v osmifinále v San Diegu, kde uhrála pouhých pět gemů s pozdější šampionkou Barborou Krejčíkovou.

Zdá se, že Keninová po delší době opět nalezla ztracenou formu. Šampionka Australian Open z roku 2020 platila za světovou čtyřku, v následujících dvou sezonách ale přišlo obrovské trápení, které mělo za následek propad až do páté stovky žebříčku. Tím se letos čtyřiadvacetiletá Američanka škrábe znovu vzhůru. Na Wimbledonu se skrze kvalifikaci prodrala do třetího kola hlavní soutěže. Minulý týden si pak v San Diegu zahrála první finále od Roland Garros 2020. Porazila třeba Rusky Kuděrmetovovou či Potapovovou a nakonec padla až po závěrečné třísetové bitvě s již jmenovanou Češkou.

💰 Na co vsadit:

Namlsaná Keninová má bezesporu nejlepší formu za poslední tři roky a po San Diegu ji bude chtít zúročit také v Guadalajaře. Kalininovou navíc ve všech třech dosavadních zápasech na tvrdém povrchu porazila, z toho dvakrát letos v Hobartu a Miami. Na tiket patří postup Američanky.

👇 Doporučení: 

8/10

Nenalezeny žádné položky!

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskuzi nejsou žádné příspěvky