1.01
1000

Kanada U20 - Česko U20: 1/handicap -3.5

14.08.2022 00:05,

Česká reprezentace má za sebou celkem vydařený vstup do odloženého juniorského šampionátu. V Edmontonu získala ze dvou utkání čtyři body a to především zásluhou povedených závěrů. Slovensko porazil 5:4 gólem z 59. minuty, s Finskem vyrovnal na 3:3 kapitán Myšák v 53. minutě, druhý bonusový bod připadl Suomi v samostatných nájezdech. V sobotu čeká český výběr zatím nejtěžší prověrka proti domácímu mužstvu, které porazilo Lotyšsko 5:2 a deklasovalo Slovensko 11:1. Hvězdný Mason McTavish, trojka loňského draftu, se blýskl bilancí 4+2, jeho elitní formace se na demolici Slovenska podílela šesti góly. Dá se čekat, že česká obrana bude pod tlakem favorita a jak ukázaly předchozí dva duely, má s tím problémy. Stejně jako na předchozích šampionátech je slabinou hra v oslabení, ve kterém Češi inkasovali tři branky. Kanada porazila české juniory na mistrovství světa pětkrát v řadě a většinou výraznějším rozdílem (3:0, 7:2, 5:1, 7:2, 5:3), vyplatí se tak vsadit na vítězství javorových listů v handicapu.