Čas
Kurzy
1.01
1000

Kenin S. - Ostapenko J.: Počet setů – 3

20.09.2023 21:00,
pic

V osmifinále podniku v mexické Guadalajaře (WTA 1000) se spolu utkají dvě bývalé grandslamové šampionky. Žebříčkem stoupající Sofia Keninová (53.) bude čelit Jeleně Ostapenkové (16.) a diváci by mohli být svědky zajímavé třísetové bitvy.

Keninová ovládla v roce 2020 Australian Open a platila za čtvrtou hráčku světa. V dalších dvou sezonách ale přišel výkonnostní propad a pokles až do páté stovky žebříčku. Nyní se čtyřiadvacetiletá Američanka škrábe zpět na výsluní. Minulý týden si zahrála první finále po třech letech, v San Diegu nestačila až na Barboru Krejčíkovou. Dobře začala Keninová rovněž na předposlední tisícovce sezony v Guadalajaře. Sadu neztratila s Kanaďankou Zhaovou ani Ukrajinkou Kalininovou.

Ostapenková je již delší dobu členkou širší světové špičky. Někdejší vítězka Roland Garros (2017) vyhrála v letošním roce travnatý podnik v Birminghamu. Svérázná Lotyška je schopna zahrát dobře na všech typech povrchů, včetně betonu. Před necelými třemi týdny to ostatně dotáhla až do čtvrtfinále US Open. V Mexiku měla coby nasazená šestka v úvodním kole volno. V tom druhém pak vstoupila do akce výhrou nad Ukrajinkou Kosťukovou.

💰 Na co vsadit:

Obě hráčky se aktuálně nalézají v solidní formě. Bookmakeři poměrně výrazně favorizují Ostapenkovou, probuzená Keninová ale rozhodně neprodá kůži lacino. Utkání by slušelo třísetové drama, které bylo ostatně k vidění hned ve dvou ze tří dosavadních vzájemných zápasů. Zde je delší průběh duelu dost pravděpodobný, navíc v hezkém kurzu.

👇 Doporučení: 

6/10

Nenalezeny žádné položky!