Čas
Kurzy
1.01
1000

Kudermetova V. - Azarenka V.: 2

21.09.2023 02:00,
pic

Osmifinále podniku WTA 1000 v mexické Guadalajaře proti sobě svede dvě nasazené hráčky. Turnajová sedmička Veronika Kuděrmetovová (19. místo na žebříčku) vyzve desítku Viktorii Azarenkovou (23.). Druhá jmenovaná má jedinečnou možnost neoblíbenou protivnici poprvé porazit.

Kuděrmetovová se v posledních měsících na kurtech trápí. Vše začalo výbuchem na Roland Garros, kde v prvním kole uhrála z pozice obrovské favoritky pouhé čtyři gemy se Slovenkou Schmiedlovou. Následně si sice zahrála finále na trávě v Hertogenboschi, jenže po přesunu na betony je to doslova malér. V Cincinnati, New Yorku i San Diegu vypadla šestadvacetiletá Ruska hned v úvodním kole, přičemž prohrála třeba i se 43letou „veteránkou“ Venus Williamsovou. Jedno kolo uhrála v Clevelandu, kde však následně znovu nečekaně vyhořela se Španělkou Sorribesovou Tormovou. V Guadalajaře začala Kuděrmetovová vydřenou výhrou ve třech setech proti Bouchardové, Kanaďance ze třetí stovky žebříčku, pro níž je tenis už tak trochu na vedlejší koleji.

Rovněž velezkušená Azarenková pamatuje lepší časy. Bývalá světová jednička postoupila v rámci betonové části sezony do prvního osmifinále právě až tento týden v Guadalajaře. Přesto zvládla během srpna porazit ve dvou setech třeba Barboru Krejčíkovou či Polku Linetteovou. V Mexiku zatím působí semifinalistka letošního Australian Open suverénním dojmem. Po Američance Montgomeryové neztratila set ani s Ukrajinkou Jastremskou. Na akci navíc obhajuje semifinále z loňského ročníku.

💰 Na co vsadit:

Na vzájemná utkání vede 2:0 Kuděrmetovová. V Adelaide z toho byla na začátku sezony pořádná třísetová bitva, Ruska ovšem od té doby vypadla z TOP 10 žebříčku a momentálně se strachuje i o účast ve druhé desítce. Tentokrát by tak měla mít navrch Azarenková, jež by mohla využít slabší formy své protivnice.

👇 Doporučení: 

7/10

Nenalezeny žádné položky!