1.01
1000

Liberec – Jablonec: dvojitá šance 0-0

24.02.2024 15:00,

Sobota bude ve znamení podještědského derby a na severu Čech se očekává třaskavá bitva. Vzájemné duely bývají vždy hodně vyrovnané, bojuje se v nich o každý metr hřiště až do poslední minuty. Nikoho tak asi příliš nepřekvapí, že tři z posledních čtyř vzájemných duelů skončily remízou a to 1:1.

Jablonec vstoupil do jarní části soutěže ve skvělé ofenzivní formě, když v posledních dvou zápasech nastřílel hned osm branek. O góly se podělila velká část týmu, což je hodně pozitivní, včetně zimní posily, Slováka Nebyly. Tým se naopak musí zlepšit směrem dozadu, ve stejném období inkasoval šestkrát, což není málo. Zápasy Jablonce jsou každopádně na jaře atraktivní a také o víkendu by mohl gólový trend pokračovat. Jablonce má v sestavu celou řadu rychlostních typů, kteří po zisku míče míří přímočaře k brance soupeře.

Také Liberec vypadá na startu druhé poloviny soutěže zajímavě, nejdřív porazil Olomouc, následně zatápěl Spartě na Letné. Domácí celek trápí několik absencí, ale své šance se chopili mladíci Kok a Horský, což je pro kouče Kozla příjemné zjištění.

Rovněž Slovan umí hrát hodně rychle což souvisí se skladbou kádru, v mužstvu je jen minimum starších a zkušenějších hráčů. To se občas promítá v produktivitě týmu, kde fotbalistům Slovanu chybí větší chladnokrevnost. S tím bojuje i slovenský rychlík Tupta, který se v každém utkání do nějaké šance dostane, nicméně s produktivitou je na štíru.

Vzájemné duely bývají vyrovnané po všech směrech, což podporuje dělbu bodů, případně remízu o půli nebo na konci utkání, tedy v rámci dvojité šance. Zápas má k dispozici BetBuilder.