1.01
1000

Litva 21 – Česko 21: 1.poločas - 10

12.10.2020,

Družina kouče Krejčího si notně zkomplikovala postup na ME 21, když v pátek prohrála ve Skotsku (0:2). Do konce kvalifikace zůstává odehrát dva zápasy a lvíčata potřebují v obou případech zvítězit. Mužstvo se nicméně po přesunu Hložka k áčku trápí v koncovce, gól nedokázalo vstřelit ani v předešlém duelu proti Chorvatsku (0:0). Kouč Krejčí míchal sestavou, a také v úterý lze očekávat některé změny. Do sestavy by se mohl vrátit pracovitý Havelka nebo rychlostně vybavený Matoušek. Mimo hru je naopak Krejčí, který v poslední době patřil k nejlepším střelcům týmu, což je velká ztráta. Češi každopádně nejsou v optimálním rozpoložení, mužstvo je pod tlakem nutné výhry. Dílčí výhodou hostů je alespoň skutečnost, že Litvu dokázali porazit v prvním vzájemném klání 2:0 (góly Vaníček a Šašinka z penalty), ale rozhodně to nebylo utkání takzvaně na jednu branku. Litva umí „kousat“, o čemž se naposledy přesvědčilo Řecko, které tam prohrálo (0:2). Rovněž celkové skóre (6:7) naznačuje, že Litva měla v řadě utkání smůlu a prohrála jen nejtěsnějším rozdílem. Domácí celek ten náš potrápí, minimálně v prvním poločase, ve kterém bude fyzicky stíhat. Zajímavou variantou pro sázku tak může být neprohra Litvy v prvním poločase, nebo remíza v rámci „dvojité šance“.