1000
Zavřít
Vážení klienti, ČSOB online platby podlehly nečekané únavě, a mohou být nyní nedostupné. Ostatní vklady jsou ve vynikající kondici.
Zavřít
Vážení klienti, mBank hlásí plánovaný relax a to dne 21.7.2024 od 02:30 do 09:00 hod. Ostatní vklady jsou ve vynikající kondici.

Maďarsko - Švýcarsko: výsledek bez remízy - Maďarsko

15.06.2024 15:00,

Podle papírových předpokladů by si to v německé skupině A měly o druhé místo rozdat Maďarsko se Švýcarskem, čili jejich vzájemný zápas hodně napoví.

O Maďarsku se mluví jako o možném černém koni turnaje, který na posledních dvou evropských šampionátech pokopal pěknou řádku favoritů. Fanoušci si jistě pamatují jeho divokou remízu 3:3 v závěrečném zápase skupiny s pozdějšímu šampiony Portugalci v roce 2016 a jejich statečný boj ve skupině smrti (Portugalsko, Francie, Německo) posledního mistrovství, kdy je dělilo pár minut od senzačního postupu na úkor Německa. Nebo vítězství nad Anglií a Německem v Lize národů.

Na letošní turnaj prošli Maďaři bez porážky (5-3-0) a jejich výkon nijak nesnižuje ani relativně slabší konkurence (Srbsko, Bulharsko Černá Hora, Litva). Italský trenér Marco Rossi má neotřesitelnou pozici a přirozený respekt, tým hraje v rozestavení 3-5-2, systém ale dokáže pružně měnit podle soupeře. Jasně daná je i osa týmu brankář Gulásci - stoper Orbán - střední záložník Schäfer - ofenzivní tykadla Szoboszlai a Szallai, všechno hráči z bundesligy nebo Liverpoolu (Szoboszlai).

Švýcarsko pravidelně postupuje na světové i evropské šampionáty, pravidelně ale končí nejpozději v osmifinále, výjimkou bylo čtvrtfinále na posledním Euru. Od té doby mužstvo zestárlo, klíčoví hráči jako Shaqiri se přehoupli za svůj výkonnostní zenit, samotný Shaqiri se pomalu vytrácí v MLS. Na posledních velkých turnajích se přitom kosovský rodák podílel na téměř polovině švýcarských gólů. Problém je, že mladí na zkušené borce málo tlačí, kritika se valí na herní projev i výsledky, trenér Murat Yakin si hodně oddechl, když ho v listopadu svaz potvrdil ve funkci.

Nati skončili ve skupině druzí za Rumunskem, z posledních sedmi kvalifikačních zápasů porazili jen Andorru a to měli vyloženě přijatelné soupeře (Bělorusko, Kosovo, Izrael). Švýcaři ztráceli v závěrech utkání koncentraci i body, po 80. minutě inkasovali šest branek. Nad Rumunskem vedli doma ještě v 89. minutě 2:0, ale stejně nevyhráli. Mužstvu nebyla nic platná herní dominance a značná střelecká převaha, do vstřelených branek se adekvátně nepromítla. Aby dalo více než gól, to se mu z šesti posledních utkání povedlo pouze jednou s Estonskem.

💰 Na co vsadit:

Bookmakeři věří více - víceméně ze setrvačnosti - Švýcarsku, které ale pomalu uvadá, zatímco Maďarsko je na vzestupu. Střelci zkusí čistou jedničku, opatrnější ji dají v sázce bez remízy.