Čas
Kurzy
1.01
1000

Nejlepší mladý hráč ME: vítěz F. Wirtz

14.06.2024 21:00,
pic

Obrovská konkurence bude panovat rovněž mezi nejlepšími mladými hráči na šampionátu. O cenu pro největší talent se budou ucházet hráči, kteří už patří mezi opory svých týmů, a tak s velkou pravděpodobností vyhraje jedno z velkých jmen.

Největším favoritem je Jude Bellingham, který se stal nejlepším hráčem španělské ligy, ale závěr sezóny neměl tak vydařený jako období září až únor. V reprezentaci Albionu se navíc bude muset podělit o herní prostor i produktivitu s celou řadou skvělých hráčů, což by se mohlo podepsat na jeho produktivitě. To je přitom pro jeho hodnocení zásadní, v mezihře totiž nezáří tolik jako další hráči.

To samé platí pro jeho parťáka z týmu Cole Palmera, u kterého není jasné kolik herního prostoru dostane. Záložník Chelsea měl letos skvělá čísla i díky penaltám, které by ale na turnaji typu ME musel přenechat kapitánovi Kaneovi.

Velká kouzla očekává Španělsko od Lamine Yamala, šestnáctiletý teenager letos v barvách Barcelony zazářil. Jeho herní čas se může ale v klíčových okamžicích zmenšovat, přeci jen s postupem času bude větší důraz na výsledek, a tím pádem i jistotu. V přípravě navíc zazářil Oyarzabal, který si řekl o místo v základu.

Silné zastoupení bude mít rovněž Německo. Jamal Musiala a Florian Wirtz mají velkou šanci objevit se v základní sestavě pořadatelské země, čemuž nasvědčovala i poslední příprava. Musiala byl v závěru soutěže zraněný, a tak jeho forma je trochu s otazníkem.

Zářit by měl naopak Florian Wirtz, který má za sebou fantastickou sezónu, v barvách Leverkusenu vyhrál hned dvě trofeje, v Evropské lize se dostal s Bayerem do finále. Jenom v lize nabral skvělá čísla 11 + 11, další góly přidal právě v pohárech. Hra Wirtze je tak velice variabilní, góly jak připravuje, tak dává.

💰 Na co vsadit:

Německo si nalosovalo relativně schůdnou skupinu a mělo by z ní postoupit. Na celkové prvenství v domácím prostředí to patrně není, ale alespoň nějakou cenu by direktoriát turnaje mohl domácímu týmu uložit. Jednou z nich by mohla být trofej právě pro Wirtze.

👇 Doporučení:

7/10