1.01
1000

Opava – Č. Budějovice: Dvojitá šance 0-0

14.9.2020,

České Budějovice patřily vloni jako nováček soutěže k největším překvapením, letos jsou po třech kolech naopak největším zklamáním FORTUNA:LIGY. Družina kouče Horejše urvala z devíti možných jediný bod, záporné skóre (2:10) naznačuje, kde tkví hlavní problém mužstva. Ztráta stopera Sivoka, který ukončil kariéru, se jeví jako klíčová a bude i nadále bolet. Hosté mají v zápasech dobré momenty, mužstvo umí překonat obranu soupeře, případně jej dostat pod tlak, nicméně nikdy to nevydrží plných devadesát minut. Malou omluvou snad může být fakt, že se Jihočeši na úvod střetli s týmy, které byly v nadstavbové části mezi nejlepší šestkou (Slavia, Liberec, Ostrava). Do Opavy je to z jihu Čech dlouhá cesta, Budějovicím se navíc na Opavu nedaří, když s ní vloni prohrály oba zápasy (0:1, 0:2). Ani domácí ale nemají žádný velký důvod k optimismu. Po třech kolech jsou bez výhry, ze tří klání získala Opava také jen bod. Mužstvo stejně jako vloni nedává góly, respektive jedna vstřelená branka je pro tým nepřekročitelným maximem. Mužstvo navíc brzdí podprůměrná úspěšnost přihrávek, kterou mají druhou nejhorší v lize. Vyrovnaný duel patrně nebude bohatý příliš na branky, remíza o půli nebo na konci utkání se jeví poměrně reálně. Pokud by se hostům ale stihl uzdravit Van Buren nebo mladý Šulc, šance na dobrý výsledek vzrostou. Zápas sledujte na Fortuna TV.