Čas
Kurzy
1.01
1000

Opava – Sparta: Olatunji V. dá gól – ANO

03.04.2024 18:00,
pic

Jedním z cílů Sparty v probíhajícím ročníku je výhra v MOL Cupu a k tomu má solidně nakročeno. Lídr tabulky postoupil už do semifinále, kde má na rozdíl od čtvrtfinále přívětivý los.

Klub z hlavního města sice musí cestovat do Opavy, což není úplně příjemné, ale přeci jen účastník z druhé ligy by měl být ve všech směrech schůdným soupeřem. Kouč Brian Priske přistoupí k rotaci kádru, šanci dostanou méně využívanější hráči, kteří si neplnili reprezentační povinnosti. Větší časový úsek tak čeká na Solbakkena, o minuty se hlásí Ševčík, na hrotu by se mohl objevit jeden z dvojice Tuci – Olatunji.

Právě nigérijský bomber by mohl dělat defenzivě slezského celku největší potíže. Jeho fyzické parametry jsou pro stopery hodně nepříjemné, na podobný typ útočníka, který je zároveň rychlý ve F:NL jen tak nenarazí. Olatunji umí dávat góly z atypických pozic, dobrý je v zakončení jak nohou, tak hlavou.

Opava vstoupila do jarní části F:NL výhrou, ale v následujících třech zápasech body ztrácela. Tým se trápil především v koncovce, defenziva Sparty přitom funguje poměrně spolehlivě. Nic na tom nemění ani skutečnost, pokud v brance nastoupí Vorel, který má tuzemský pohár pod palcem.

Opavu požene vpřed velká divácká návštěva, nicméně pokud se nechá mužstvo unést směrem do ofenzivy, bude za to platit. Domácí celek bude v utkání strádat běžecky, respektive díky pressingu soupeře bude mít problémy v rozehrávce, z toho často pramení chyby, které umí hosté potrestat.

💰 Na co vsadit:

Sparta si postup do finále soutěže nenechá utéct, díky slabší produktivitě domácích může pomýšlet i na výhru s čistým kontem. Za hosty by se mohl předvést někdo z méně vytěžovaných hráčů, kteří mají do hry chuť. Trefit by se mohl Viktor Olatunji (pokud bude v základu), který má na útočníka skvělé parametry.

👇 Doporučení:

6/10

Nenalezeny žádné položky!