1.01
1000

Ottawa - Montreal: 1

15.12.2022 01:07,

Čtvrteční program NHL přinese mimo jiné také souboj dvou celků z Atlantické divize. K vidění bude duel dvou týmů, které neprožívají zrovna ideální sezonu. Ottawa jako poslední tým divize vyzve na domácím kluzišti Montreal, který na tom není o mnoho lépe a v tabulce je jen dvě místa nad Ottawou. Oba celky dělí v tabulce čtyři body a především pro Ottawu se jedná o velmi důležité utkání, ve kterém se bude chtít opět přiblížit všem soupeřům v divizi i konferenci. Senátoři paradoxně v posledních kolech hrají velmi slušně. Z posledních pěti zápasů třikrát vyhráli v normální hrací době, s Dallasem padli až po prodloužení a jedinou prohru zaznamenali doma s Los Angeles. Dva poslední zápasy vyhráli, když nejprve udolali Nashville a naposledy pak doma vyhráli 3:0 nad Anaheimem. Canadiens z posledních pěti zápasů tak často nebodovali. V normální hrací době sice prohráli jen dvakrát, avšak po prodloužení prohráli také s Vancouverem (6:7) a náladu si alespoň částečně zlepšili v posledním zápase, kdy po penaltách vyhráli nad Calgary. Oba týmy se tedy nacházejí ve velmi podobném rozpoložení a jen velmi těžko se dá hledat favorit. Montreal sice na kluzištích soupeřů letos vyhrál již sedmkrát, tentokrát se ale bude muset sklonit před Ottawou, která doma po tuhém boji zvítězí.