Čas
Kurzy
1.01
1000
Zavřít
Vážení klienti, ČSOB online platby podlehly nečekané únavě, a mohou být nyní nedostupné. Ostatní vklady jsou ve vynikající kondici.
Zavřít
Vážení klienti, mBank hlásí plánovaný relax a to dne 21.7.2024 od 02:30 do 09:00 hod. Ostatní vklady jsou ve vynikající kondici.

Pereira A. - Procházka J.: 2

29.06.2024 23:00,
pic

UFC 303 v Las Vegas dostalo nečekanou zápletku, zranění Connora McGregora oddálilo jeho návrat, Dana White tak musel narychlo shánět „main event“, který by táhl. Volba to nebyla ale příliš těžká, a tak se už na konci června uskuteční odveta mezi Jiřím BJP Procházkou a Alexem Pereierou.

Procházka v UFC – zkušenosti i atraktivní styl

Český samuraj se k rematchi dostal poměrně rychle, stačila k tomu jediná výhra nad Alexandrem Rakičem. Jednatřicetiletý Procházka, bývalý šampión divize, nicméně opět potvrdil, že má nesmírně atraktivní styl boje a drtivou většinu svých výher získal před časovým limitem. Rodák z Hostěradic je v rámci MMA zkušenějším (větší počet duelů) i komplexnějším bojovníkem, a právě to se pokusí v zápase prodat. Proti šestatřicetiletému Pereirovi by měl být lepší ve strzích i na zemi, což je jedna z možnosti, kterou v prvním duelu nezařadil. V potaz je potřeba vzít i jeho nečitelnost, BJP je vždy schopen překvapit.

Procházka vs. Pereira – první zápas

Procházka první vzájemný duel s elitním postojářem sice prohrál, nicméně zápas se v jeho podání vyvíjel dobře. V prvním kole úřadujícího šampióna nabodoval (dle rozhodčích 10:9), ve druhém šel po ukončení, když cítil, že je Pereira otřesený. BJP se tlačil za Pereirou správně na pletivo, nicméně Brazilec z ústupu trefil, čímž obrátil dějiny celého utkání.

Procházkova silná psychika

Český bojovník se z prvního klání každopádně poučil, soupeře bude mít lépe zaměřeného a pokusí se zlepšit i v obraně, i když patrně jen lepším pohybem. Bojovník brněnského Jetsaam Gymu má navíc neskutečnou hlavu. Oba soupeři přišli o klasickou zápasovou přípravu, nicméně Procházka je díky svému životnímu stylu a filozofii v přípravě vlastně pořád a na rozdíl od duelu číslo jedna jej netrápí zdravotní potíže (infekce atd.), což je obrovské plus.

Pereira v UFC a taktika do odvety

Alex Pereira ve druhém vzájemném klání nebude nic měnit. Procházku bude opět zásobovat calf kicky, které v listopadu 2023 fungovaly, českého bijce se pak pokusí opět nachytat K.O. úderem a svou neskutečnou levačkou. Na druhou stranu Pereira o Procházku příliš nestál, zmiňoval přechod o kategorii výš a je si dobře vědom kvalit soupeře. Českého bojovníka se pokusí nalákat na blízko, odkud v minulosti uzemnil jak Hilla tak třeba Stricklanda. Pereira se každopádně zlepšuje pod vedením Teixiery i na zemi, i když tuto svou verzi zatím příliš nepředvedl, pořád je to Brazilec, a to je potřeba mít na paměti.

💰 Na co vsadit:

Vyrovnaný duel je otevřený na obě strany, nicméně Procházka bude mít větší motivaci a v rámci short notice by mohl být připravenější než Pereira. Z posledního vzájemného zápasu se poučí. A pokud brzy trefí, i Pereirou umí správně mířený úder otřást, což bylo vidět v duelu s Adesanyou. Kurz na Procházku má hodnotu.

👇 Doporučení:

6/10