Čas
Kurzy
1.01
1000

Prezidentské volby USA: vítěz Biden

14.10.2020
pic

Americké prezidentské volby se zdály být na začátku kalendářního roku jednoznačnou záležitostí, všechno hrálo do karet Donaldu Trumpovi. Ekonomika šlapala velice slušně, současný prezident dokázal šikovně podepsat výhodné obchodní smlouvy, diplomacie slavila úspěchy na celé řadě front, včetně průlomových jednání (se Severní Koreou atd..). Pak ale nastaly dva zásadní faktory, které jasné vítězství Trumpa vážně ohrožují. Prvním z nich je koronavirová epidemie, při které Spojené státy jako celá řada jiných států zaspaly, následné ekonomické následky jdou ruku v ruce, včetně rostoucí nezaměstnanosti. Druhým aspektem jsou pak rasové nepokoje, které vzplály v celé řadě států, ke kterým došlo v řadě případů po nepřiměřených zákrocích policie a vznik hnutí Black Lives Matter. Donald Trump navíc přišel během prvního volebního období o voliče ze svých řad, zejména z řad válečných veteránů, což je hodně nepříjemné a citlivé téma. Mezi samotnými republikány (politiky) pak existuje „pátá kolona“, která Trumpovi nejenže nepomáhá, ale i škodí. Joe Biden není nijak silný protikandidát, který by měl extra charisma nebo silná témata, v kampani byly mnohem výraznější osobnosti jako třeba Bernie Sanders či Elizabeth Warrenová, ale díky různým okolnostem a nejednotě spadla nominace do klína Bidenovi. Hlavním tématem demokratů je tak nyní „antitrump“, což není obecně dobře, ale tentokrát by to mohlo stačit. Biden a spol. se snaží oslovit hlavně národností menšiny, čemuž má přispět i nominace Kamaly Harrisové na post viceprezidentky. Právě ona by měla být schopna aktivovat Afroameričany, aby přišly k volbám, jejich nízká účast v poslední volbě byly příčinou prohry Clintonové. Nemusí přitom jít o nějaké závratné číslo, pokud by k volebním urnám přišla cca čtvrtina, neměl by Trump šanci. Trump už v minulosti dostal v celkovém objemu nižší počet hlasů, a také tentokrát jich bude méně, nicméně o vítězi rozhoduje kolegium volitelů. Rozhodovat tak budou hlavně „swing states“, kterých je letos zhruba 13 v čele s Floridou, Michiganem nebo Pensylvánií. V USA se očekává o volby obrovský zájem, což potvrzují i předčasní volitelé, kterých je už nyní kolem 4 miliónů, což je oproti roku 2016 obrovský nárůst (750 000). Větší volební účast pak jasně nahrává právě Bidenovi, který nevyhraje díky své osobnosti a názorům reprezentující demokraty, ale díky kontroverznosti samotného Donalda Trumpa. Vsadit si můžete i na jednotlivé vítěze v rámci swing states, případně na celkového vítěze podle počtu hlasů, tzv. lidové hlasování.

Vítěz sázka na vítěze závodu (soutěže) Vítěz datum
Joe Biden 7728 2020
Přečíst analýzu Prezidentské volby USA: vítěz Biden
Prezidentské volby USA: vítěz Biden

Americké prezidentské volby se zdály být na začátku kalendářního roku jednoznačnou záležitostí, všechno hrálo do karet Donaldu Trumpovi. Ekonomika šlapala velice slušně, současný prezident dokázal...

1.59 30.10. 19:59
🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
21.10.2020 01:07:18 Leden1977 Příspěvek k  Prezidentské volby USA: vítěz Biden
Podle mě vyhraje Donald Trump, i když jisté okolnosti hovoří v jeho neprospěch. Pokud člověk čte mezi řádky a sleduje dění, tak by mu mělo být jasné, že ne všechno, co se píše, tak musí být pravda. Nezbývá tedy, než vzít rozum a intuici do hrsti. Zdravý selský rozum musí nakonec zvítězit jako pravda, která jasně poukazuje na to, že Donald Trump postaví USA na nohy, i když je kontroverzní a působí značně neprofesionálně. Všem těm, kteří si myslí, že je moudré a vhodné druhým radit, aby vsadili všechno na cokoli, tak radím, aby si své rady nechali pro sebe. Ještě se mi nikdy nestalo, aby mi kdokoli totéž radil a jeho tip vyšel. Takoví jedinci si vážně koledují o velký problém.
20.10.2020 13:55:00 MaraKali Příspěvek k  Prezidentské volby USA: vítěz Biden
Snad zdravý rozum a zvítězí Trump
18.10.2020 11:26:31 Djoker7 Příspěvek k  Prezidentské volby USA: vítěz Biden
Hodně lidí evidentně nechápe volební systém v USA. Trump minule prohrál na celkový počet hlasů, ale v klidu vyhrál na počet volitelů.
20.10.2020 14:08:31 nykodymv Příspěvek k  Prezidentské volby USA: vítěz Biden
Jistě protože těsně vyhrál v řadě swing states, jak autor píše. Rozdíl v Pensylvánii nebo na Floridě byl však dost malý a stačí aby tyto dva státy dopadly opačně (29+20 volitelů) a výsledek je opačný.
17.10.2020 21:17:49 Paulie88 Příspěvek k  Prezidentské volby USA: vítěz Biden
Bidenovi sice fandit nelze, ale kdo chce vyhrát peníze tak na něj vsadí klidně veškerý úspory a jistá výhra je zaručena ... Trump nemá letos absolutně žádnou šanci po tom co předvádí a při tom co se teď děje aby toho využil naopak se akorát víc ztrapňuje .... Vsaďte vše a vyhrajete.
26.10.2020 00:09:54 panpate Příspěvek k  Prezidentské volby USA: vítěz Biden
Tady výjmečně nejde o prachy , ale o budoucnost naši civilizace. Proto D.Trump MUSÍ zvítězit.
16.10.2020 09:22:33 muroschek Příspěvek k  Prezidentské volby USA: vítěz Biden
Americani zvoli bezpeci (Trumpa) pred barevnou revoluci (Biden)