Čas
Kurzy
1.01
1000

Procházka J. – Rakič A.: 1

14.04.2024 02:45,
pic

Jiří Procházka se vrací do klece po poslední porážce od Alexe Perreiry, na kterou by rád co nejdřív zapomněl. Po prosincovém utkání měl krátkou povinnou přestávku od UFC, která následuje po KO, ale ta se vztahuje jen na MMA zápasy, a tak se mohl okamžitě vrátit do tréninku. Na Rakiče se tak začal připravovat ještě dřív, než fakticky znal jméno svého budoucího soupeře.

Oproti předešlému zápasu probíhá příprava lépe, respektive BJP je na tom lépe po zdravotní stránce a má toho více odtrénováno. Navíc se vrátil zpátky „ke kořenům“, z přípravy vyřadil zbytečné detaily a zaměřil se hodně na hrubou stránku věci. Zahraniční kempy tentokrát oželel, pokud se nepočítá příprava na Slovensku v OFě u Iljy Škondriče. Kromě veliké náročnosti ale dokázal i odpočívat, tvrdou přípravu prokládal regenerací třeba na Madeiře, kde pro změnu pracoval na svém mentálním nastavení. Hlava je přitom podstatnou částí Jirkova výkonu, a sám BJP zmínil, že by rád do zápasu nastupoval v takovém rozpoložení, jakoby bylo už druhé kolo.

Rakič se vrací do boje téměř po dvou letech (zranění kolena), což se může na jeho výkonu negativní projevit. Přeci jen trénink a ostrý zápas jsou dvě odlišné věci, a to jak po fyzické stránce, tak mentální, když se člověk dostane v zápase do problémů. Rakič je každopádně velký chlap a striker, který se bude na začátku zápasu cítit lépe v postoji a pokusí se Procházku trefit z ústupu, případně se zaměří na Procházkovu přední nohu.

V období před zápasem se pomocí trashtalku snažil dostat Procházkovi do hlavy, ale na rodáka z Hostěradic podobná „divadýlka“ nefungují. Rakič má každopádně vítězný úder a je schopen nadělat hodně škody, Procházka se tak bude muset soustředit na obranu o něco více než v předešlých duelech.

💰 Na co vsadit:

Vyrovnaný duel je otevřený na obě strany, ale Procházka je na MMA zaměřený prakticky každý den svého života. Mentálně je na tom skvěle, povedla se příprava. Rakič doplatí na dlouhou pauzu bez zápasu. Jednička a vítězství.

👇 Doporučení:

7/10