Čas
Kurzy
1.01
1000

PSG – Dortmund: 1

19.09.2023 21:00,
pic

Skupina F svedla dohromady týmy z Francie, Anglie, Itálie a Německa, což znamená nesmírně vyrovnanou společnost, ve které lze očekávat velký boj o každý bod.

Úvod sezóny nevyšel ani jednomu týmu optimálně, nic na tom nemění ani skutečnost, že Dortmund v Bundeslize ještě neprohrál (2-2-0). Herní projev Borussie je totiž průměrný, na úvod soutěže měl přitom papírově lehčí soupeře (Heidenheim, Köln, Bochum). Na mužstvu jakoby stále „ležela deka“ z nepovedeného konce sezóny, kdy si vestfálský klub nechal utéct titul mezi prsty (v posledním kole). Kouč Terzić není schopen trefit optimální sestavu, na ose hřiště je celá řada pomalých hráčů (Can, Hummels, Haller), což není zcela optimální. Útočník Sebastian Haller ač jednička na pozici devítky, je zcela z formy, na podzim nedal ještě ani branku a hru vyloženě brzdí. Potíže v koncovce mají i další ofenzivní hráči (Adeyemi atd.), jedině Malen hraje nadprůměrně.

Také Paříž není v pohodě, francouzský gigant prohrál v generálce doma s Nice (2:3) a celkově pod novým koučem Enriquem se týmu nedaří. Pravdou je, že tým v létě zasáhla obrovská obměna kádru, nicméně herně si to stále nesedlo, a to má mužstvo včetně přípravy odehráno už deset utkání. Vedení klubu proto z nouze omilostnilo Kyliana Mbappého (nechce prodloužit smlouvu), který v každém utkání potvrzuje svou jedinečnost. Aktuálně táhne sérii 15 zápasů v řadě, ve kterých vstřelil nebo přihrál na branku, čímž vyrovnal rekord Ronalda s Messim. Reprezentant Francie je rozdílovým hráčem na hřišti, a pokud se rozběhne, už jej obrana Dortmundu nedohoní. Zejména v provnání s Hummelsem to bude působit jako když rychlík předjíždí lokálku. Mbappé bude mít kvůli rekordu velkou motivaci a během celého zápasu dostane dvě až tři možnosti (vhodné přihrávky do běhu) a některou z nich zaručeně promění.

💰 Na co vsadit:

Paris SG doma zvítězí, v utkání se trefí Kylian Mbappé.

👇 Doporučení:

8/10