Čas
Kurzy
1.01
1000

Šachtar – FC Porto: -2,5 branky

19.09.2023 21:00,
pic

Favoritem skupiny H je Barcelona, outsiderem belgické Antwerpy. O druhou příčku by si to měly díky pohárovým zkušenostem rozdat Šachtar a Porto, proto hned úvodní vzájemný duel bude nesmírně důležitý.

Šachtar Doněck žije hodně z minulosti, kdy si Ukrajina dokázala vykopat v pohárech skvělý koeficient, výkonnostně se tým ale v posledních letech citelně oslabil a změnil herní styl, což je ke složení kádru pochopitelné a logické. Na soupisce už není nadpoloviční většina Brazilců, jako v minulosti, naopak základ tým tvoří ukrajinští hráči, kteří mají přednosti spíš v organizaci hry, taktice, důrazu a běžecké vytrvalosti než ve skvělé individuální technice a střeleckých schopnostech. Několik krajánků v týmu sice nechybí, ale ty do hry zasahují především jako střídající hráči. Doněck se musí ke všemu v zápase obejít bez klasického domácího prostředí, respektive v Hamburku, kde se utkání hraje, nenastupuje Šachtar každý den. V hledišti bude sice spoustu Ukrajinců, ale také citelná enkláva z Portugalska.

FC Porto v posledních letech hrálo v pohárech skvěle a trápilo i ty největší týmy, nicméně začátek sezóny nezastihl mužstvo v optimální formě. Mužstvo v lize sice ještě neprohrálo ale nelze si nevšimnout, jak se tým trápí v koncovce. V minulosti drtili svěřenci kouče Sergia Conceicaa své soupeře ofenzivním fotbalem, letos jsou rádi za jednu, maximálně dvě branky v utkání. Taremi zatím nedokázal navázat na svou fazónu z předešlých sezón, místo v základu už není samozřejmostí.

💰 Na co vsadit:

Na neutrální půdě se bude hrát ze zabezpečené obrany, žádná gólová hitparáda není na pořadu dne.

👇 Doporučení:

7/10

Nenalezeny žádné položky!

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskuzi nejsou žádné příspěvky