Sjezd žen, skončí do 3. místa: Vonn L.

08.02.2026 11:30,
pic

Jednačtyřicetiletá Lindsey Vonnová je naprostou legendou ženského alpského lyžování. Když se v minulé sezoně vracela k závodění po více než pětileté pauze, tak se mnozí ptali, jestli to má zapotřebí. Výsledky sice neměla úplně špatné, ale zároveň byly daleko od toho, na co byla zvyklá a nedařilo se jí tak, jak si sama představovala.

Tato sezona je ale o něčem úplně jiném. Vonnová září, dva závody vyhrála a celkem sedmkrát se umístila na stupních vítězek. Ve sjezdu vyhrála závody ve Svatém Mořici a Zauchensee, k tomu byla jednou druhá a dvakrát třetí. Horší výsledek ve sjezdu nezaznamenala.

Před olympijskými hrami v Cortině, kde ženy závodí, ale přišla sportovní tragédie. Vonnová si v Crans Montaně přetrhla přední křížový vaz a poranila meniskus v levém koleni. Za normálních okolností by olympiádu odpískala, ale ve 41 letech se rozhodla riskovat, nasadila speciální ortézu a odcestovala do Itálie, kde navíc v trénincích nejezdila vůbec špatně a v sobotním tréninku byla dokonce třetí! Skoro to vypadá, jako by vůbec žádné zdravotní problémy neměla. Není to na ní poznat.

A tak Lindsey Vonnovou nelze v nedělním sjezdu vůbec podceňovat. Lídryně disciplíny v rámci Světového poháru má hlavní konkurentky v Emmě Aicherové, Breezy Johnsonové, Kiře Weidleové-Winkelmannové či tradičně silných Italkách v čele se Sofií Goggiaovou. 

💰 Na co vsadit:
Ač je Vonnová zraněná, její výkony v trénincích budí respekt a obdiv zároveň. Do nedělního sjezdu se vydá s chtíčem nechat na sjezdovce vše a na hraně rizika si bude chtít splnit sen, kterým je další olympijská medaile. To se jí podaří, skončí do třetího místa.

👇 Doporučení:
6/10