1.01
1000

Slavia – Brno: Slavia vyhraje s čistým kontem - ANO

11.02.2023 18:00,

Slavia potvrzuje, že je po právu pasována do role největšího favorita na celkové prvenství. Ve dvou zápasech po pauze získala 6 bodů a skóre (7:1) je více než výmluvné. Ve Fortuna Aréně je pražský klub prakticky neporazitelný (9-0-0), své soupeře v Edenu doslova drtí (40:5). V průměru nadělí svým soupeřem přes čtyři branky na domácí půdě, což je strašlivá nálož. Také Brno by nemělo být výjimkou, zejména, když prohrálo už na podzim doma poměrem (0:4). Zbrojovka se bude muset obejít bez vykartovaného Divíška, každá ztráta při úzkém kádru je pro hosty citelná. Moravský celek před týdnem prohrál doma s Plzní, více než polovinu utkání byl přitom lepší, což je pro psychiku týmu ještě horší. Hosté se tak pozvolna propadají tabulkou, už jsou ve skupině o záchranu. Mužstvo nevyhrálo ve FORTUNA:LIZE už pětkrát po sobě, hráči si tak začínají uvědomovat, že místo podzimní euforie je čeká boj o záchranu. Slavia je naopak ve skvělém rozpoložení tým je první, kádr se v zimě rozšířil, k dispozici jsou dlouhodobí marodi. V týmu probíhá boj o post útočníka číslo jedna, v obou jarních duelech se prosadil Jurečka, jeho minutáž je zatím kolem poločasu až 55 minut. Slavia zvítězí i tentokrát, soupeře porazí o více jak jednu branku. Navrch udrží stejně jako v Pardubicích čisté konto, pouze pět inkasovaných branek v domácím prostředí je více než výmluvné. Zápas vysílá Fortuna TV.