1.01
1000

Sparta – Betis: dvojitá šance 1-1

30.11.2023 18:45,

Spartu čeká nesmírně důležitý zápas v rámci Evropské ligy. Český zástupce bojuje o druhou i třetí příčku, které znamenají setrvání v pohárové Evropě.

Domácí celek půjde do zápasu v dobrém rozpoložení, o víkendu se Zlínem se družina kouče Priskeho příliš nenadřela (2:0), v reprezentační pauze navíc mužstvo dobilo baterky a je kompletní. V základu tak mohou nastoupit kapitán Krejčí i halfbeci Ryneš s Preciadem. Spartu požene vpřed vyprodaný stadión, na Letné hraje tým i v pohárově Evropě bez přehnaného respektu. Domácímu celku se daří zejména v prvních poločasech, kdy dokáže soupeře zatlačit a hraje ve velké intenzitě hry. Dobrou formu má celý ofenzivní trojzubec, který je produktivní, velkou zbraní i nadále zůstávají ofenzivní standardky. Naopak směrem dozadu to v Evropě nefunguje optimálně, přeci jen defenziva se potýká s větší kvalitou ofenzivních hráčů než ve F:L.

Betis je ve skupině C první s devíti body. Španělský celek každopádně čeká po příletu do Prahy teplotní šok, z 18 stupňů přijede do nuly. Hosté mohou mít rovněž problém s motivací, tým z Čech pro ně “není soupeř”, navíc jej v prvním utkání porazili. Betisu by ze vzájemného duelu stačil i bod, sestava pak nemusí být ani zdaleka nejsilnější, podobně jako v prvním klání. O víkendu porazil španělský tým v lize Las Palmas (1:0), ale výkon byl dobrý jen 30 minut, ve druhém poločase byl klub ze Seviily hodně bez míče, což stojí spoustu sil. Ofenzivní potenciál mužstva je ale potřeba brát v potaz, hosté skórovali v každém z posledních 14 soutěžních utkání.

Ve vzájemné duelu by nemusela být nouze o branky, gólově se patrně prosadí oba týmy. Sparta by pak v domácím prostředí mohla vyhrát poločas nebo zápas, tedy sázka v rámci dvojité šance. Utkání má k dispozici Betbuilder.