Sparta – Olomouc: každý z týmů dá gól – ANO
Analýzy
6.12.2025
- Augsburg – Leverkusen: 2
- Heidenheim – Freiburg: Dvojitá šance: 0-0
- 1. FC Köln – St. Pauli: 1
- Stuttgart – Bayern: Oba týmy dají gól – ANO/+2.5 branky
- Wolfsburg – Union Berlín: 1
- Bournemouth - Chelsea: +3,5g
- Everton - Nottingham: 1. gól dá Nottingham
- Manchester City - Sunderland: 1. poločas: 1
- Newcastle - Burnley: Newcastle vyhraje s čist. kontem
- Tottenham - Brentford: +3,5g
- Alavés - Real Sociedad: Počet gólů v zápasu: Méně než 2.5
- Inter - Como: Inter dá gól v 1. poločase
Sparta má za sebou pohárový duel na Letné s Araratem (4:1) a opět se potvrdilo, že defenziva Pražanů není v ideálním rozpoložení. Od začátku nového ročníku udržela čisté konto v jednom jediném duelu (doma s Aktobe), tým ke všemu opět selhal při bránění standardní situace, což byl velký problém už v minulém ročníku.
Proti Sigmě lze vzhledem k odvetě v Arménii očekávat změny v sestavě, které se dotknou jako složení obrany, tak středu zálohy. Souhra v defenzivních složkách tak nemá příliš šance na rapidní zlepšení. Spartě se v loňské sezóně na Sigmu příliš nedařilo, v posledních pěti vzájemných duelech se gólově prosadily oba týmy, což leccos vypovídá. Mimo hru zůstává tandem Panák – Preciado, zbytek týmu je v pořádku.
Sigma je odpočatá a s řadou posil, v minulém kole se krásným gólem blýskl Tijani, který přišel ze Slavie. Olomouc v probíhajícím ročníku sice příliš branek nedává, ale proti Spartě má vždy extra motivaci a po loňské sezóně si na bodový zisk věří. Tým nemá v uvozovkách co ztratit a může tak hrát naprosto uvolněně. Olomouc má velkou kvalitu jak v základu, tak na lavičce, což je oproti loňsku výrazný posun, kdy se mužstvo prakticky spoléhalo v ofenzivě na dva hráče (Zorvan, Kliment).
Také Spartě funguje ale ofenziva, čtyřikrát po sobě dal tým minimálně tři a více branek, což není náhoda. skvělou fazónu má především Kuchta, který dal už třetí branku v sezóně hlavou. Hráči oproti loňsku zapracovali na intenzitě hry.
Na druhou stranu směrem dozadu hraje tým stále na velké riziko, a řada hráčů (Uchenna, Cobaut, Zelený atd..) je náchylná k různým chybám, což platí i pro gólmana Vindahla.
💰 Na co vsadit:
Kurz na výhru Sparty nemá hodnotu, jedničku je tak potřeba zahrát v kombinaci s počtem branek, případně variantu oba týmy dají gól.
👇 Doporučení autora:
7/10