1.01
1000

Sparta – Teplice: zápas/oba dají gól 1/ANO

31.5.2020,

Sparta v neděli zlomila výsledkové trápení pod koučem Kotalem a konečně pod jeho vedením v lize poprvé zvítězila. Výhra 4:1 na půdě Karviné vypadá na první pohled přesvědčivě, ale výkon se výrazně zvedl až o půli, když se tým dvakrát prosadil zpoza vápna, k tomu je potřeba připomenout neuznaný gól Karviné z první minuty. Tým z Letné nedokáže v této sezóně udržet výkon na stejně úrovní celých devadesát minut a první poločas opět ukázal slabiny v defenzivě i důrazu. Chyboval opět Sáček, který je pro Spartu hodně podprůměrný hráč, rovněž Štětina měl při několika zákrocích víc štěstí než rozumu. Své slabá čísla i nadále potvrzuje gólman Heča, který je podle úspěšnosti zákroků v lize až ve třetí desítce. K tomu je potřeba přičíst poměrně zajímavou bilanci vzájemných zápasů, kdy Sparta vyhrála jen jeden z posledních pěti soutěžních zápasů (liga + pohár) nad Teplicemi v normální hrací době. Severočeši mají za sebou po restartu už tři utkání a v nich střídají podobně jako Sparta lepší a horší chvíle. Mužstvo limituje marodka a karetní tresty, tentokrát bude pro změnu mimo Kodeš. Teplice mají na hrotu ale dva důrazné útočníky, Mareše s Řezníčkem, což nebude obraně Sparty opět sedět. Po výhře je tým sice nabuzený a patrně i zvítězí, ale opět to nebude s čistým kontem, což se týmu nepodařilo už šestkrát v řadě. Mimo hru je vykartovaný Štětina, což znamená opět zásah do obranné čtyřky, která není vůbec stabilní. K dispozici naopak bude Kozák, který si umazal trest za žluté karty. Sledujte střetnutí na Fortuna TV.