1.01
1000

Sparta – Třinec: 1. třetina-oba týmy vstřelí branku – ano

17.09.2021 18:30,

Utkání mezi Spartou a Třincem mají vždycky speciální nádech, jedná se o jedny z nejlepších týmů v letošním extraligovém ročníku. Sparťané už několik posledních sezon vyhlašují útok na titul, ale úspěch stále nepřichází. Poslední pohár vyhrála Sparta v sezoně 2006/2007, od té doby byla nejblíže v roce 2016, kdy se dostala do finále. Pražané měli trochu pomalejší vstup do přípravy, potom se jejich hra zlepšila a přišly výhry v Lize mistrů proti TPS Turku a Växjö. Domácí zatím v extralize odehráli jeden zápas proti Pardubicím, který vyhráli 5:2 (zápas byl ovšem vyrovnaný, pět minut před koncem byl stav nerozhodný 2:2). Nyní je čeká další těžký soupeř. Třinec zahájil extraligovou sezonu vítězstvím 4:0 proti Pardubicím, potom přišla prohra s Plzní 2:3 a nakonec výhra po prodloužení proti Litvínovu 4:3. U obou týmů bude záležet na tom jako moc pomůžou hlavní posily, na sparťanské straně to je David Kaše, Filip Chlapík, Erik Thorell a Michal Moravčík, na třinecké Marko Daňo, Andrej Nestrašil a Martin Marinčin. Zatím všichni tito hráči předvádějí slušné výkony, otázkou je, zda jim forma vydrží na stejné úrovni. Vzájemná bilance z poslední sezony je na výhry vyrovnaná, i toto páteční utkání bude zřejmě boj. V tomto klání by mohlo padnout i více branek vzhledem ke kvalitě obou útoků, po první třetině by oba týmy mohli mít na svém kontě aspoň jeden zásah.