Čas
Kurzy
1.01
1000

Sparta - Galatasaray: dvojitá šance 0-0

22.02.2024 21:00,
pic

První vzájemný duel před týdnem na turecké půdě skončil porážkou Sparty 2:3.

Český zástupce nebyl v zápase horší, ale doplatil na celou řadu chyb. U první branky nepohlídal přední tyč Vindahl, u druhé branky hned dvakrát zaváhal Krejčí. Těsně před koncem pak selhal Wiesner, když běžel sám na gólmana, a místo aby uklidil míč do sítě, zavřel oči a napálil Musleru do hlavy.

Sparta si každopádně potvrdila, že se může tureckému velkoklubu rovnat. V domácím prostředí pak mužstvo získává ještě na síle, a to jak v lize, tak evropských pohárech. Zaplněná Letná požene mužstvo vpřed, nicméně kouč Priske se musí vyrovnat s celou řadou absencí. V Istanbulu se totiž vykartovala hned trojice nesmírně důležitých hráčů. Vedle Krejčího bude mimo Birmančevič a také Ryneš, což je problém zejména pro levou stranu hřiště.

Sparta o víkendu šetřila proti Liberci některé hráče, v ofenzivním trojzubci se patrně objeví Haraslín – Kuchta – Karabec. Také obrana s Vitíkem – Sörensenem a výjimečně i Panákem by měla mít velkou kvalitu. Největší problém je tak vlastně absence Ryneše, Zelený má zdravotní potíže, Pešek proti Liberci neobstál. Nabízí se rovněž varianta s Wiesnerem přes nohu, kterou už Priske někdy použil, ale Wiesner na úroveň Sparty a mezinárodních zápasu jednoduše nemá. Směrem dozadu často propadne, jeho zákroky zavánějí penaltou. Dopředu se pak díky své rychlosti umí dostat, ale díky slabé kopací technice neproměňuje.

Galatasaray přijede do Prahy s respektem, poté co je Sparta zaskočila na domácí půdě, přistoupí turecký celek k odvetě s maximální koncentrací. Hosté se musí obejít bez stopera Nelssona, na druhou stranu v prvním utkání nevytáhly všechny své trumfy. Větší porci minut by mohl dostat třeba Zaha, což je fantastický hráč s dobrou produktivitou. Také Carlos Vinicius nebo Tete mohou dostat větší minutáž, v základu pak nebude chybět tandem Icardi – Mertens. Galatasaray se tak i na Letné v koncovce prosadí.

💰 Na co vsadit:

Na Letné bude k vidění vyrovnaný duel podobně jako v prvním vzájemném klání, gólově se mohou prosadit opět oba celky, remíza o půli nebo na konci utkání není špatnou volbou. Zápas má k dispozici BetBuilder.

👇 Doporučení:

6/10

Nenalezeny žádné položky!