Čas
Kurzy
1.01
1000

Švýcarsko - Německo: vítěz Německo-2

23.06.2024 21:00,
pic

Německo si jako první země zajistila účast v osmifinále, Švýcarsko je v něm jednou nohou a jen nevídaná shoda výsledků jej může připravit o přímý postup.

Po pětigólové demolici Skotska v zahajovacím zápase porazil domácí tým Maďarsko 2:0 a poprvé od roku 2012 má šanci vyhrát skupinu ME s plným bodovým ziskem. Otázkou je, s jakou jedenáctkou vyrukují Němci v neděli. Julian Nagelsmann je ale známý tím, že nerad dělá změny v zaběhnuté sestavě a má rád, když jsou klíčoví hráči v pravidelném zápasovém rytmu. Skvělý turnaj hraje především trio Florian Wirtz, Jamal Musiala, Toni Kroos. První dva jsou na prahu velké kariéry, Kroos se loučí na domácím šampionátu s reprezentační kariérou.

Švýcarsko hraje pragmaticky, na úvodní vítězství nad Maďarskem (3:1) mu stačil povedený první poločas, se Skotskem se v závěru uchýlilo ke hře na udržení plichty 1:1. Xherdan Shaqiri přitom vstřelil svůj pátý gól na ME a je jediným hráčem, který skóroval na všech třech posledních Eurech a třech posledních mistrovstvích světa.

Švýcaři jsou jinak remízovým králem posledních mistrovství Evropy, z předchozích dvanácti utkání na Euru hned v sedmi dělili body a nerozhodný výsledek by brali i v neděli. Vítězství by znamenalo prvenství ve skupině, Němci jsou ale rozjetí, v týmu panuje výborná atmosféra, hráči si užívají podpory fanoušků.

💰 Na co vsadit:

I když Švýcarsko poslední tři vzájemné zápasy neprohrálo, celková vzájemná bilance mluví jasně ve prospěch Německa (36-8-9), které ji v neděli ve Frankfurtu vylepší.

👇 Doporučení:

7/10

Nenalezeny žádné položky!