Čas
Kurzy
1.01
1000

Wolfsburg – RB Lipsko: 2

25.11.2023 15:30,
pic

Podruhé v ročníku dojde na střetnutí Wolfsburg – RB Lipsko, tentokrát na ligové scéně. Klub z automobilového města se po sérii bez výhry propadl do středu tabulky, oproti tomu hostující družina do tohoto kola vstupovala ze čtvrté příčky. Oplatí Lipsko soupeři vyřazení z DFB-Pokalu?

Wolfsburg se v posledních týdnech trápí, potvrdila to porážka 0:4 s Borussií Mönchengladbach, čímž prodloužil šnůru bez vítězství na pět ligových zápasů, ve kterých si připsal jediný bod. Potřebné sebevědomí „Vlků“ bezpochyby posílí návrat do domácího prostředí, kde pouze jednou vyšli naprázdno a vybojovali tam většinu (10) z celkových 13 bodů. Svěřenci trenéra Nika Kovače kromě toho před necelým měsícem ve Volkswagen Areně vyřadili Lipsko ve 2. kole Německého poháru.

Lipsko po výhře 3:1 nad Freiburgem trávilo reprezentační přestávku na čtvrtém místě, kromě toho má na dosah postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů, vydařenou sezonu kalí jenom zmíněné vyřazení z DFB-Pokalu. Zatímco doma v lize zůstává saský tým neporažený (4-2-0), na hřištích soupeřů zaznamenal obě porážky, shodně přitom inkasoval dvakrát, což platilo ve třech jeho venkovních střetnutích (0-1-2). Na druhou stranu hosté opanovali předešlé tři vzájemné ligové duely a neobdrželi v nich jediný gól!

💰 Na co vsadit:

Lipsko oplatí Wolfsburgu nedávné pohárové vyřazení a odveze si do Saska cenný tříbodový zisk.

👇 Doporučení:

 7/10