1.01
1000

Zlín – Ostrava: výhra hosté – 2

03.03.2024 15:00,

Valaši neprožívají zrovna ideální sezónu, nicméně všechno se dá ještě napravit, v poháru postoupili už do semifinále, ze čtrnácté příčky chybí už jen jedna pozice, aby se tým vyhnul baráži.

Domácí celek každopádně odehrál ve středu 120 minut proti Liberci v MOL Cupu, vítězství sebralo Zlínu hodně sil. Kádr není tak široký, aby si kouč Červenka mohl dovolit sestavu příliš rotovat, zejména když mužstvo hraje o záchranu. Mimo hru jsou i nadále Tkáč se Žákem, naopak premiéru si odbyly další zimní posily Holík a Nombil. Noví hráči se ukázali v solidním světle, nicméně souhra s ostatními není logicky ještě ideální. Výhru s Libercem pak nejde přeceňovat, mužstvo totiž hrálo celý jeden poločas v početní výhodě. Zlín se na jaře každopádně zvedl, ale na anglický týden není zvyklý a na výkonu týmu se to promítne.

Baník střídá na jaře horší a lepší okamžiky, oproti Zlínu je na tom ale lépe jak v koncovce, tak v defenzivě. Hosté inkasovali o 23 branek méně než jejich protivník, a obrana bude hrát důležitou roli i tentokrát. Také hosté nejsou kompletní, jenže zrovna na ofenzivních postech je obrovská konkurence, a tak ať už nastoupí kdokoliv bude mít útok Baníku sílu a rychlost. V minulém utkání si vedle sebe poprvé zahráli Tanko s Adediranem a oba Afričané si budou rozumět. Variant má kouč Hapal ale spoustu. Baník každopádně musí hrát na vítězství, jinak by mohl být kouč Baníku na jaře už třetím trenérem, který opustí lavičku. Hosté tak budou hrát ofenzivně, včetně agresivního pressingu, což by mělo na unaveného soupeře platit.

Baník by měl mít v utkání navrch, mužstvo mělo více času na přípravu. Hostům nahrávají rovněž všechny čísla o počtu vstřelených a inkasovaných branek. Baník zvládne i druhý ligový duel v sezóně, i když tentokrát lze očekávat dietnější výhru než bylo podzimních 5:1.