1000

Zlín - Slavia: vítěz Zlín

12.02.2024 17:30,

Po poslední reprezentační pauze sezony pokračuje první hokejová liga a oba týmy mají pořád o co bojovat.

Ve Zlíně panuje mrazivá atmosféra. Obhájce titulu prohrál před přestávkou pět ze šesti utkání a spadl na osmé místo. Jedna frakce fanoušků vyhlásila bojkot fandění při domácích utkáních, druhá odjela na duel do Kolína, odkud se Berani vrátili z ostudnou porážkou 4:8 od týmu, který měl předtím průměr dvou vstřelených gólů na zápas. Pod tlakem jsou hráči a od začátku svého angažmá také trenér Jan Srdínko. Fanoušci žádají dlouhodobě jeho konec, což je vzhledem k špatným výkonům logické. Týmu chybí zápal a nasazení, a když už občas zabere, potýká se s mizernou koncovkou.

Za této situace se ve Zlíně představí Slavia, která bojuje o holý život. Z posledních osmi zápasů vyhrála šest za plný počet bodů a mino jiných porazila lídry soutěže Porubu se Vsetínem. Pražanům hodně pomohl nový finský brankář Paavo Hölsä, který v lednu vyčapal dvě čistá konta. O to větším zklamáním tak byla poslední porážka doma s béčkem Pardubic (1:4), kterou mohla přeskočit o dva body. Takhle zůstala Slavia předposlední jen s minimálním náskokem na poslední Znojmo.

Zlín hraje hluboce pod svoje možnosti a jestli mohlo týmu něco pomoct, pak reprezentační přestávka. Dá se čekat, že Berani vyvinou od začátku velký tlak. Klíčové bude, jestli svoje šance využijí. Slavii porazili v sezoně ve dvou ze tří vzájemných zápasů a zvládnou to i potřetí.