Čas
Kurzy
1.01
1000
Hrajme zodpovědně

Hrajme zodpovědně

Fortuna je zodpovědná firma, podepsala kodex IPRH

Ve čtvrtek 16. září byl na tiskové konferenci představen projekt, který inicioval Institut pro regulaci hazardních her (IPRH). Ten má za cíl nastavit jasná a účinná pravidla, jak zajistit, aby sázení a hraní bylo bezpečnou zábavou pro všechny. Zároveň určuje, jak přistupovat k rizikům, která z něj pro určitou zranitelnou skupinu populace mohou vyplývat.

Kodex zodpovědného provozovatele, ke kterému přistoupily největší sázkové společnosti na trhu, řeší nejenom prevenci a osvětu, ale upravuje také přístup k reklamě.

Firmy se kromě jiného zavázaly, že do jednoho roku ve spolupráci s odborníky vyvinou a aplikují jednotný systém detekce problémového hraní. To je zjednodušeně řečeno automatizovaný robotický software, který je schopen identifikovat situaci, kdy člověk při hře riskuje více, než je v jeho případě obvyklé a včas ho na tuto skutečnost upozorní. Tento nástroj Fortuna v těchto dnech začíná testovat, podobné systémy jsou již dnes třeba v Anglii běžnou součástí zákaznického servisu.

Veškeré informace o aktivitách IPRH jsou nově dostupné na webu www.zodpovednehrani.cz, projekt bude během podzimu podpořen i mediální osvětovou kampaní. Fortuna pro své klienty zároveň připravila vlastní web www.hrajmezodpovedne.cz, kde se můžete dozvědět více o tom, jak k sázení a hraní přistupovat správně a čemu se naopak vyvarovat.