1.01
1000

AC Milan – Juventus: 2. pol. počet branek: +1,5

08.10.2022 18:00,

Teprve čtvrté utkání Serie A, ve kterém v nastaveném čase padly alespoň tři branky. Přesně to bylo poslední ligové vystoupení AC Milán v Empoli, kde Rossoneri zachraňovali všechny tři body až na poslední chvíli. Svěřenci kouče Pioliho ale nedokázali na své úspěšné vystoupení navázat ve středu v Lize mistrů, kde podlehli Chelsea jasně 0:3. Nepříjemné je to zejména z toho pohledu, že Milán nezvládl už druhé těžké utkání v řadě – před reprezentační pauzou doma prohrál s Neapolí (1:2). Tehdy ale chyběl Rafael Leao, autor gólu a asistence v Empoli a rovněž hlavní hvězda milánského derby hraného na začátku září, v němž skóroval dokonce dvakrát. Portugalský útočník teď bude připraven. O ligovém restartu hovořil během reprezentační přestávky trenér Juventusu Massimiliano Allegri, který se od svých svěřenců dočkal povedené reakce. Srbská spolupráce Kostič - Vlahovič konečně slavila úspěch, když Juventus porazil v neděli večer Bolognu 3:0. Ještě důležitější bylo vítězství ve středu proti Maccabi Haifa v LM, které dodalo Juventusu naději, že boj o postup ještě není ztracen. Opět skóroval Dušan Vlahovič, který se tak prosadil již ve třetím soutěžním klání v řadě. Juventus ale porazil AC Milán jen v jednom z posledních sedmi vzájemných střetnutí a snadné to nebude mít ani tentokrát. Vždyť AC prohrálo dva domácí duely v lize v řadě naposledy v roce 2019. Jestli se ale na něco dá spolehnout, tak na to, že druhý poločas bude zajímavý. Hned 16 z posledních 20 tref ve vzájemných kláních totiž padlo až po přestávce.