1.01
1000

Argentina - Česko: 2

28.09.2022 18:00,

České volejbalistky přijely do Nizozemska k mistrovství světa ve skvělé formě. V kvalifikaci na evropský šampionát v šesti duelech ztratily jen jeden set a také v Arnhemu začaly velmi solidně. V souboji se superfavorizovanou Brazílií, aspirantem na medaili, vybojovaly set a soupeře potrápily. Druhé střetnutí proti dalšímu ohromnému favoritovi z Japonska už tak úspěšné nebylo a výsledkem byla porážka 0:3. Nyní ale pro české hráčky nastává ten pravý turnaj. V duelu proti Argentině se pokusí vybojovat první vítězství a potvrdit, že chtějí projít do osmifinálové skupiny. Pro tým, který spoléhá hlavně na ofenzivní sílu křižných smečí Andrey Kossányiové či Michaely Mlejnkové a variabilitu Gabriely Orvošové, se jedná o první z klíčových utkání na tomto mistrovství světa. Dalším takto klíčovým duelem bude souboj s Kolumbií. Argentina vstoupila do turnaje dvěma porážkami 0:3 na sety, když nestačila na Brazílii a Čínu, která má všechny předpoklady k tomu, aby ve skupině skončila na třetím místě za Brazilkami a Japonkami. I pro Argentinu tak jde o veledůležité utkání. Vítěz totiž vykřesá naději na postup do osmifinálové skupiny, pro poraženého bude boj o postup extrémně těžký a takřka nesplnitelný. V posledním vzájemném utkání v červnu 2019 dokázaly české hráčky Argentinu porazit 3:0 na sety v rámci Challenger Cupu. A ve středu udělají vše pro to, aby na tento triumf navázaly.