1.01
1000

Arsenal – Everton: 1. poločas: 1

19.05.2024 17:00,

O titul bojující Arsenal svou úlohu o minulém víkendu zvládl na výbornou, když získal potřebné tři body na půdě Manchesteru United po výhře 1:0. Dalším úkolem teď bude porazit Everton, který v minulém kole pokračoval ve své skvělé závěrečné jízdě, kdy vyhrál čtyři z předchozích pěti zápasů (1 remíza), a ve všech případech to bylo s čistým kontem. Díky tomu si vytvořil takový náskok, že si dokonce mohl dovolit zrušit odvolání proti bodovému odpočtu.

Poslední domácí utkání by pro Arsenal nemělo představovat vážnější problém, neboť zde předchozí dva duely vyhrál v celkovém skóre 8:0. Podobně úspěšní byli Kanonýři i v minulých dvou případech, kdy sem přijel Everton (skóre 9:1). Není asi velkým překvapením, že ve třech z posledních čtyř ligových vystoupení tady Arsenal vedl už po prvním poločase.

Ve svém závěrečném ligovém vystoupení už Everton nejspíš nepřekvapí. Na půdě prvních pěti týmů v tomto ročníku dosud pokaždé (4x) prohrál, přičemž třikrát v daném zápase nedal ani gól. Tým kouče Dycheho to ale mrzet nemusí, protože zvládl složitě se vyvíjející ročník a nebýt osmibodového odpočtu, hrál teď o umístění v horní polovině tabulky, kam se bude chtít dostat v další sezóně. Celkově to venku taková katastrofa ale nebyla (5-5-8), nicméně s ligovou špičkou se Everton měřit nemůže.

Arsenal nemá na co čekat a na svého soupeře musí vletět hned v úvodu. Kanonýři jsou z pohledu prvních poločasů doma třetím nejlepším týmem v lize (9-7-2) a teď zaokrouhlí svůj počet vyhraných úvodních dějství doma na deset.