1.01
1000

Arsenal – Luton: Počet gólů v 1. pol: +1,5

03.04.2024 20:30,

Arsenal v neděli uhrál bezbrankovou remízu na půdě Manchesteru City a na vedoucí Liverpool ztrácí dva body. Luton se v minulém kole představil na půdě velkého rivala domácích Tottenhamu, kde vedl 1:0, ale i přesto se stal třetím týmem v historii Premier League, který prohrál tři zápasy v řadě, v nichž v poločase vedl.

Domácí na svém stadionu v tomto ročníku prohráli jen jednou (11-2-1) a vstřelili zde úctyhodných 36 branek. Kanonýři si dokázali, že se mohou měřit s kýmkoliv, i s Manchesterem City, ale kouč Arteta prohlásil, že hráči chtějí víc (titul). Teď se ale každopádně stali prvním týmem od roku 2021, který na Etihad Stadium v ligovém duelu neinkasoval ani jeden gól.

Luton se kvůli prohře na Tottenhamu propadl zpět do sestupového pásma, odkud ho předtím dočasně vysvobodil bodový odečet Nottinghamu. Hosté se ale stále senzační záchrany nevzdávají, což dokazuje i fakt, že minule skórovali už v 18 prvoligovém zápase v řadě, čímž znovu trochu posunuli klubový rekord.

Arsenal vyhrál doma v lize už čtyři zápasy v řadě a pokaždé v nich platilo, že v prvním poločase padly alespoň dva góly. Ve dvou případech se o ně Gunners postarali sami, což se dá očekávat i tentokrát.