1.01
1000

AS Roma – Spezia: 1. poločas: 1

21.1.2021,

AS Řím v posledním ligovém kole selhal v městském derby s Laziem (0:3), ale los mu přisoudil velkou šanci na nápravu. Římané jsou jediným celkem, který ještě letos v domácím ligovém zápase neprohrál (6 výher, 3 remízy), a navíc zde v sedmi případech vedl už v prvním poločase, přičemž v pěti nakonec i vyhrál. Právě rychlé starty jsou to, čím se Římané v poslední době pyšní. AS Řím totiž před duelem s Laziem skóroval jako první v sedmi střetnutích v řadě, ve kterých navíc inkasoval během prvního poločasu jediný gól (šestkrát po první půli vedl). Nováček ze Spezie neprohrál už ve třech ligových zápasech v řadě (2 výhry, 1 remíza) a všechny udivuje zejména svými venkovními výkony (3 výhry, 3 remízy, 3 prohry). Občas se ale přece jen stane, že mu dojdou síly, což dokazují tři prohry z venkovních klání, ve kterých platil v poločase nerozhodný stav (společný nejvyšší počet v lize). Je až s podivem, že Spezia je společně s vedoucím AC Milán jediným celkem, který letos na půdě soupeře ještě v poločase ani jednou neprohrával. Statistiky domácích ale naznačují, že se to může změnit.