1.01
1000

AS Roma - Bologna: +2,5 branek

6.2.2020,

AS Řím v minulém kole schytalo debakl na půdě Sassuola (4:2), kde prohrávalo už po prvních 30 minutách o tři branky. Domácí tak do nového roku nevstoupili vůbec dobře a prohráli tři z dosavadních pěti ligových utkání, přičemž dvakrát se jim to přihodilo doma (Turín 0:2, Juventus 1:2).  Poslední zápas potvrdil, že Římané přitahují branky a v kombinaci s Bolognou by to mohlo znamenat zajímavou přestřelku. Bologna v minulém kole porazila Brescii 2:1 a jednalo se již o 15. z jejích posledních 16 zápasů, ve kterých se prosadily oba týmy. Ve 13 případech pak padly minimálně i tři branky. To samé platilo i v prvním vzájemném střetnutí obou celků v této sezóně, které Římané vyhráli 2:1 (v prvním poločase přitom nepadl ani jeden gól). Právě i v zápasech domácích se často střelecky daří oběma celkům a pouze ve dvou z posledních deseti soutěžních utkání AS Řím udržel některý tým čisté konto. Alespoň tři branky pak padly i v sedmi domácích zápasech AS Řím a ve stejném počtu venkovních utkání Bologni (v obou případech z 11).