1.01
1000

Atalanta – Fiorentina: 1

02.10.2022 18:00,

Atalanta strávila reprezentační přestávku na čele italské Serie A společně s Neapolí díky zisku 17 bodů v úvodních sedmi kolech. V tom minulém slavně vyhrála na zaplněném římském Olimpicu, kde si poradila s domácím AS (1:0). Přišla však o brankáře Juana Mussa, který musel s otřesem mozku odstoupit už po pár minutách, když se srazil s vlastním obráncem Demiralem. Jinak jsou to ale v Bergamu letos samá pozitiva a kouč Gian Piero Gasperini může být spokojen. Jestli je co zlepšovat, tak jsou to jako vloni domácí výkony, kde Atalanta zatím vyhrála jen jednou a dvakrát remizovala. Fiorentina vstoupila do letošní sezony dvěma soutěžními výhrami, pak se ale něco pokazilo a na tříbodový zisk se čekalo dlouhých osm zápasů. Kouč Vincenzo Italiano si ale mohl před reprezentační pauzou pořádně oddychnout, když jeho svěřenci doma porazili Veronu (1:0). Poprvé od poloviny srpna totiž dali více než jeden gól a všichni v Toskánsku věří, že střelecká mizérie je u konce. Na půdě silného protivníka to ale nebudou mít snadné.