1.01
1000

Atalanta – Sampdoria: Více než 3,5 branky

23.10.2020,

Atalanta v minulém kole prohrála na půdě Neapole vysoko 4:1, přičemž všechny čtyři góly inkasovala už v prvním poločase. Není divu – musela totiž čelit hned devíti střelám soupeře. Zajímavostí je, že Atalanta během jednoho poločasu umožnila soupeři vystřelit na svou branku minimálně sedmkrát jen dvakrát za posledních sedm let. A pokaždé to bylo právě v Neapoli. Bergamo si ovšem spravilo náladu ve středečním utkání Ligy mistrů, když vyhrálo 4:0 a ukázalo velkou odolnost. Sampdorii tedy nečeká nic jednoduchého, ale sama předvedla, že letos budou její zápasy vypadat jinak. Nejprve vyhrála ve třetím kole na půdě Fiorentiny 2:1 a v tom minulém zničila doma Lazio 3:0. Bilance tří z posledních čtyř vzájemných střetnutí s méně než 2,5 brankami je tak hodně ohrožena. Navíc, v zápasech Atalanty letos padl v průměru druhý nejvyšší počet branek ze všech týmů v top pěti evropských ligách (po Bayernu). Sama Atalanta pak dala minimálně čtyři góly ve čtyřech z celkových pěti utkání.