Čas
Kurzy
1.01
1000
počet analýz 304
sporty hokej NHL
Jan Velart
Jan Velart
Externí autor
Jan Velart komentuje na stanicích Nova Sport zejména NHL, se kterou začínal před čtrnácti lety. Dnes má za sebou nespočet okomentovaných zápasů z různých sportů a práce ho stále baví!
pic

St.Louis- Cincinnati: 2

30.9.2023

Cincinnati dnes musí vyhrát, nebo mají po sezoně. Základní část končí v neděli, Reds jsou 1,5 zápasů za posledním postupovým místem a pokud mají mít nějakou šanci, musí si dnes poradit se St.Louis.

Včera to nebyl problém, Reds vyhráli ohromujícím rozdílem 19:2. St.Louis má hodně zraněných a chce už prostě mít po sezoně. O playoff přišlo dávno. Dnes se na kopec za Reds postaví mladý Connor Phillips. Má na svém kontě sice jen čtyři starty, ale ukázal se být užitečný. V posledních dvou startech odehrál 12 směn a pustil jen pět bodů. Ukazuje se jako nadhazovač, který umí házet strikeouty, v posledních dvou zápasech jich hodil šestnáct. St. Louis není tým, který v sezoně trpěl na strikeouty, ale statistiky jsou zavádějící, protože aktuálně mají Cardinals spoustu zraněných.

Dnes za ně bude startovat Drew Rom, který se zatím neosvědčil jako nadhazovač na více směn. V posledních dvou zápasech byl stažen už ve 4.směně. Proti Reds už tento měsíc házel a v nedohraných čtyřech směnách jim pustil tři body. Bullpen mají Cardinals průměrný. 

 💰 Na co vsadit:

Karty jsou nastaveny příznivě pro Cincinnati. Hrají o všechno, zatímco jejich soupeř dohrává sezony bez opor jako Nolan Arenado, Nolan Gorman nebo Brandon Donovan.

👇 Doporučení: 7/10

pic

Seattle- Houston: méně než 0,5 bodů v 1. inningu

27.9.2023

Tohle je naprosto klíčový zápas dneška. Pár dní před koncem základní části je mezi Houstonem a Seattlem rozdíl 1,5 zápasu v boji o divokou kartu. Tenhle duel se bude hrát s naprostou precizností na nadhozu i v obraně a rozhodne ho jeden nebo dva klíčové odpaly na pálce.

Oba týmy jsou navíc v posledních 15 dnech na pálce průměrní. Mají podobnou úspěšnost okolo .240 a pohybují se na 18., respektive 20.místě v rámci celé MLB. Seattle dnes vyrukuje na startu s nadhazovačem Brycem Millerem (8-6, ERA 4,17), který v této sezoně už na Houston narazil a v šesti směnách nepustil ani bod. Astros zase nabídnou své eso Frambera Valdeze (12-11, ERA 3,39), který se sice v posledních dvou startech s Kansasem trápil, ale tohle je souboj, který je jako dělaný pro jeho soutěživou povahu.

Houston je jeden z hlavních favoritů na titul a v tuto chvíli nemá nic jisté. Připočtěme fakt, že T-Mobile Park v Seattlu je nejvíc "pitcher friendly" stadion v MLB. Padá na něm málo bodů a naopak je spolu Tropicana Field v Tampě nejčastějším místem, kde nadhazovači hází strikeouty.

💰 Na co vsadit:

Bod v první směně nepadne. Oba nadhazovači vstoupí do tohoto duelu s maximálním soustředěním. Navíc pálkaři obou týmů jsou v posledních 14 dnech hodně průměrní. 

👇 Doporučení: 6/10

pic

Minnesota- LA Chargers: více než 55,5 bodů

23.9.2023

Největším překvapením v souboji těchto dvou týmů, které stále čekají na první výhru, by bylo, kdyby se proměnil v defenzivní přetahovanou. Chargers sbírají zatím hodně bodů, naposledy hráli s Miami 36:34 a nebylo by překvapením, kdyby se v podobném duchu nenesl i souboj s Minnesotou. Vikingům se nepovedlo v prvním týdnů proti Tampě trefit víc než 17 bodů, přestože rozehrávač Kirk Cousins naházel 340 yardů. Ve druhém týdnů už nasbírali 28 bodů proti jedné z nejlepších obran v lize, kterou má Philadelphia, přestože byli v držení míče pouhých 20 minut. 💰 Na co vsadit: Oba týmy patří mezi deset nejlepších v naházených yardech, zatímco Chargers mají naopak v tomhle ohledu nejslabší obranu v celé NFL. Měl by to být hodně atraktivní zápas dvou týmů, které musí bodovat. Víc než 55 bodů by mělo padnout. 👇 Doporučení: 6/10

pic

Buffalo Bills: -5,5 bodů

23.9.2023

Washington Commanders sice vyhráli první dva zápasy sezony, ale Buffalo jsou na papíře jasně lepším týmem. Washington vyhrál první zápas doma těsně 20:16 nad slabým St.Louis. Pak předvedl ve druhém týdnu comeback proti Denveru, který si ale zápas spíš prohrál sám. Dva zápasy proti nekvalitním obranám a průměrným rozehrávačům a ony dvě výhry zas tak vydřené nebyly.

Proti Buffalu to bude jiné kafe. Bills mají vzadu skvělého Joshe Allena a v poli fantastický útok. Když Buffalo vyhraje, je to obvykle ve velkém stylu. V prvním týdnu se ještě tým trenéra Seana McDermotta trápil a prohrál v prodloužení s Jets, v tom druhém ale byl velmi efektivní, využíval víc své running backy a smetl Las Vegas 38:10.

💰 Na co vsadit:

Proti Washingtonu by hra na krátké přihrávky měla znovu platit. Bills nejsou perfektní tým, ale proti Commanders jsou favority a měli by vyhrát i v handicapu.

 👇 Doporučení: 7/10

pic

Atlanta- Philadelphia: více než 0,5 bodů v 1.inningu

19.9.2023

Atlanta je suverénně nejlépe pálící tým v MLB a v noci z úterý na středu bude mít možnost si ještě polepšit. Hraje první ze dvou zápasů v rámci doubleheaderu proti Philadelphii, za kterou půjde na kopec Christopher Sanchez. Ten má celkem ucházející výsledky v této sezoně, ale automaticky představuje kořist pro Atlantu, protože je levák. Proti nim mají Braves úspěšnost na pálce .288. Sanchez na ně narazil minulý týden a v sedmi směnách pustil čtyři doběhy, včetně dvou v 1. inningu.

Braves nasadí na kopec Spencera Stridera, takže se jedná o stejný duel jako minulý týden. Poté, co Atlanta v 1.směně trefila dva body, Phillies kontrovali jedním. Byl to nakonec jediný bod, který tenhle mladý pravák pustil, ale i tak se mu v poslední době moc nedaří. V předchozích dvou startech totiž pustil 10 bodů v osmi směnách. Budiž taky řečeno, že Philadelphia v pondělním otevíracím zápase série trefila pět homerunů, takže rozhodně má aktuálně palebnou sílu.

💰 Na co vsadit:

Atlanta je fantastická v prvních směnách, trefila v nich 136 bodů, o 26 víc než druzí Dodgers. Phillies včera na pálce hodně váleli a dnes by znovu měli body padat. Vršek lineupu je silný, takže první hráči co půjdou na pálku, by měli trefit nějaký bod. V první směně padne aspoň jeden.

👇 Doporučení: 7/10

pic

Pardubice: handicap -1,5 gólů

16.9.2023

Souboj nejlepšího a nejhoršího týmu v lize nemůže dopadnout jinak než výhrou Pardubic. A to i když Kladno hraje první domácí zápas. Kolos z Pardubic v pátek rozstřílel Litvínov 5:1, i když opticky zápas nebyl až tak jednoznačný. Ale síla Dynama je prostě monstrózní a domácí potrestali několikrát ztrát puku gólem z protiútoku. To bude zřejmě úděl i Kladna, plné mladých hráčů, kteří budou náchylní k chybám. Kladno se možná vyznačuje bojovností, ale zároveň bude mít problém dávat v této sezoně góly. To se ostatně ukázalo v pátek v Olomouci, kde Rytíři prohráli 0:1.

Tenhle zápas si Pardubice mohou prohrát sami, když budou proti extraligovému trpaslíkovi až moc domýšliví. Ale právě od toho mají trenéra Václava Varaďu, který podobně jako jeho předchůdce Radim Rulík je velmi náročný a pokorný a nenechá něco takového dopustit. Kladno může hrát chvíli vyrovnaně, může klidně dát i první gól, ale jestli je minulá sezona nějakým vodítkem, má velké problémy dobře rozehraný zápas udržet. Hráči jsou nezkušení a pokud Dynamo přepne na vyšší rychlost, bude dělat pod tlakem chyby.

Takový scénář ani nemusí nastat a Pardubice si klidně půjdou pro výhru od prvních minut. Kádr na to mají, trenéra s citem pro hru taky.


💰 Na co vsadit:

Pardubice mají pětinásobně vyšší sílu a na Kladně by si měli v pohodě uhrát tři body. Smysl má vsadit i v handicapu, protože tohle nebude těsný zápas. Pardubice vyhrají nejméně o dva góly.

👇 Doporučení: 8/10

pic

Pardubice: více než 101,5 bodů v sezoně

15.9.2023

Pardubice patří mezi absolutní špičku. Můžeme se dohadovat, jestli nabitější kádr má Sparta, nebo jestli sehranější bude Třinec. Názory se různí. Dynamo ale investuje obrovské prostředky do svého kádru, a v tomto ohledu nemá v posledních letech konkurenci. Spekulovalo se, že Pardubice disponují s rozpočtem 250 milionů korun, což majitel Petr Dědek ještě upřesnil a zvedl cifru na rovných 300 milionů. V ceně je všechno - od áčka, tvroby zázemí i záložního týmu Pardubice B, což je důležitá věc, ke které se dostaneme.

Kádr z minulé sezony, kterému o jeden gól v 7.zápase s Třincem unikl postup do finále, je de facto stejný. Odešel jen brankář Dominik Frodl, který se stejně potýkal se zraněním a lépe mu bude v Karlových Varech. Roman Will v brance, Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka dostali nevídané pětileté smlouvy. Zůstává Lukáš Radil, Tomáš Zohorna, Robert Říčka a další plejáda špičkových útočníků. Z NHL dorazil Martin Kaut. Třetí formace v Pardubicích je silná tak, že by v jiném týmu byla spolehlivě č.1. Obrana je špičková a postavena na jménech jako Peter Čerešňák, Jan Košťálek nebo David Musil.

A na závěr samozřejmě ta nejpodstatnější změna. Nový trenér Václav Varaďa, ověnčený tituly z Třince se vrací do extraligy po roční pauze. Měl čas na uvážení, jakou nabídku, mohl se mezitím vzdělávat a s Pardubicemi začal přípravu velmi brzy. Jeho pravomoci jsou obrovské a jako velmi precizní kouč si nabušený tým ohlídá. Jak jsme psali výš, Pardubice mají i silné béčko, kde hraje plno kvalitních extraligových hráčů, kteří jsou připraveni zaskočit v případě zranění.

💰 Na co vsadit:

V minulé sezoně Pardubice uhrály 108 bodů a to už v závěru jeli dost na půl plynu, protože bylo dlouho dopředu jasné, že je Vítkovice neohrozí. Tuto hranici by měli znovu atakovat.

👇 Doporučení: 8/10

pic

Houston- NY Yankees: méně než 0,5 bodů v 1.inningu

13.9.2023

Sobotní večer bude v MLB pozornost upřena do Houstonu, protože poprvé od výměny z Mets se za Astros představí staronová posila Justin Verlander, jeden z nejlepších nadhazovačů uplynulé dekády. Verlander je právě ve vynikající formě, v červenci během pěti zápasů stlačil číslo ERA na 1,69 a v posledních třech startech pustil jen dva body. Rozhodně se dnes připravuje na velké přivítání (v Houstonu strávil pět sezon a vyhrál tady dva tituly) a na úvod utkání bude ostrý jak žiletka. Podobně důležitý start má ale před sebou i nadhazovač Yankees Nestor Cortes, který se vrací do hry poprvé od zranění ramene, které utrpěl na konci května. Po tak dlouhé absenci nadhazovači nevydrží dlouho, málokdy jdou přes 70 nadhozů (viz včerejší comeback Maxe Frieda z Atlanty), ale jsou odpočatí a na startu utkání plni motivace. Cortes měl sice v dubnu a květnu bilanci 5-2, ale ERA byla vysoká (5,16) a určitě neházel podle svých představ. Bude chtít ukázat, co je zač, hlavně když si udělal skvělé jméno v minulé sezoně. Může to být klidně v prvních třech směnách souboj nadhazovačů v plné parádě. Bod v první směně spíš nečekejte. 

pic

NY Jets +2,5 bodů

11.9.2023

Nejslavnější liga amerického fotbalu NFL má za sebou první víkend, ke kterému tradičně patří pondělní dohrávka. Celé USA bude sledovat souboj New York Jets a Buffalo Bills. Favorit v tomhle zápase není, ale jako v mnoha jiných zápasech, je třeba přemýšlet o utkání od quarterbacků. 

Za Jets poprvé nastoupí Aaron Rodgers. I když je to pro něj první sezona a rozehrávači potřebují čas na aklimatizaci, zkušený Rodgers by neměl mít velký problém. Znovu se totiž setká s trenérem Nathanielem Hackettem, který koordinuje útok a se kterým měl s Rodgersem úzkou a velmi plodnou spolupráci v Green Bay. Bills v útoku taky měnili trenéry a ne vždy všechno v přípravném kempu fungovalo. Novináři reportovali o neshodách mezi rozehrávačem Joshem Allenem a klíčovým wide receiverem Stefonem Diggsem. 

Jets vypadali v kempu naopak velmi dobře. Posílili na klíčových postech. Přivedli rohového obránce Sauce Gardnera, který by měl platit na hráče jako Diggs, přivedli pár hráčů z Green Bay, kteří se dobře znají s rozehrávačem Rodgersem a nováček roku Garrett Wilson měl fantastický kemp.

 💰 Na co vsadit:

Bills jsou bráni jako mírný favorit favorit, ale Jets jsou doma a vypadají sehraně. Lze využít handicap +2,5 bodů, který stále háže kurz do rovné hladiny. I kdyby Jets prohráli o dva body, stále se sázka počítá jako vítězná. 

👇 Doporučení: 7/10

pic

Houston- San Diego: méně než 0,5 bodů v 1.inningu

8.9.2023

Houston a San Diego se pohybují po rozdílných trajektoriích, ale dnes je spojí kvalitní nadhoz, ze kterého by mělo vyvstat skóre 0:0 po první směně. Za Padres se na kopec podívá Blake Snell (12-9, ERA 2,50), třetí nejlepší hráč MLB ve strikeoutech a lídr mezi kandidáty, kteří v Národní lize usilují o Cy Young Award. Padres mají playoff prakticky mimo dosah, Snell si ale jede to svoje a od začátku června má excelentní formu. Za Houston půjde na kopec Hunter Brown (10-10, ERA 4,53), který generuje spoustu groundbalů a má velmi kvalitní poměr striků a ballů. 

💰 Na co vsadit: Vzhledem ke kvalitě obou nadhazovačů má smysl věřit jim v první směně. Houston je na pálce sice velmi silný, ale Snell je absolutní špička a měl by si s vrškem lineupu poradit. Brown by měl držet odpaly dole, kde je seberou hráči v infieldu. V první směně bod nepadne.

👇 Doporučení: 7/10

pic

Oakland. Toronto: 2

6.9.2023

Pro Toronto další zápas z důležité série proti nejhoršímu týmu ligy. Jestli někde mají Blue Jays sbírat body v boji o playoff, tak v Oaklandu. První zápas vyhráli 6:5, ve druhém to bylo dlouho vyrovnané, ale nakonec Oakland zase potopil jeho bullpen a Toronto vyhrálo 7:1. Dnes jsou karty rozdány zase stejně. Toronto musí, Oakland si hraje na pohodu ve ztracené sezoně, kdy je víceméně stejně jasné, že se stěhuje do Vegas. Fanoušci nechodí. Za domácí jde na kopec JP Sears, s číslem ERA 4,50 to není ani tak špatné, když uvážíme kde hraje, ale je to hráč, který hrozně trpí na homeruny. V MLB je pátý nejhorší. Bohužel pro něj Toronto má bombastickou ofenzívu vedenou vítězem homerun derby Vladdym Guerrerem. Za Toronto hází Hyun Jin-ryu, po operace se vracející korejský veterán, od kterého klub moc neočekával, ale on jim pravidelně dává kvalitní zápasy. Výhoda na pálce i na kopci je u hostů. 💰 Na co vsadit: U Oaklandu je to vždycky něco, co jim prohraje zápas. Bullpen, špatná pálka, jeden hloupý inning, chyby v obraně. Toronto je v situaci, že musí vyhrát, aby si udrželo naději v zisku divoké karty. Lehčí soupeř není. Toronto by mělo zvítězit v čisté dvojce. 👇 Doporučení: 7/10

pic

NY Yankees- Detroit: méně než 0,5 bodů v 1.inningu

5.9.2023

Hrát na bod v 1.inningu je populární sázka v basebalu, protože člověk nemusí čekat celý zápas, než vyjde. V 1. inningu chodí na pálku ti nejlepší a zpravidla bývá dobrý kurz na to, že nepadne bod. Klíčem je vyhlédnout si špičkové nadhazovače, načíst formu a trochu si proklepnout pálkaře na postech 1-4, někdy třeba i 1-5.

Detroit a Yankees spolu hrají po týdnu další sérii a co se týká bodu v 1.inningu, nabízí se docela výhodná situace. Za Yankees hází hvězdný Gerrit Cole, který má v této sezoně impozantní bilanci 12-4 a číslo ERA 2,95 (platí, že čím nižší, tím lepší. Hodnota mezi 2 až 3 patři těm nejlepším v MLB). Minulý týden házel proti Tigers šest směn a pustil v nich jen dva body, ze dvou homerunů. Z hráčů, co připadají v úvahu v horní půlce lineupu, mají proti němu víc než 5 at batů (situací, kdy pálkař stojí proti nadhazovači) jen Javi Baez a Miggy Carbera a oba mají zanedbatelné výsledky. Za Detroit bude házet Alex Faedo, který od Utkání hvězd prožívá renesanci. Číslo ERA má sice 4,89, ale je to za celou sezonu. Ve druhé půlce ho snížil o dva celé body. V posledních 26 směnách pustil soupeřům jen 8 bodů.

Na co vsadit: 

Že v první směně nepadne bod. Oba nadhazovači jsou velmi dobří. Detroit prohrál minulý týden 1-3 na zápasy a bude motivovaný soupeře zostudit na jeho stadionu a definitivně mu vzít v téhle sérii šanci postoupit do playoff. Proti Colovi to na pálce bude zatraceně těžké, ale i Faedo bude oříšek k rozlousknutí pro lineup Yankees, který se zpravidla rozjíždí až v půlce zápasu.

Doporučení:

6/10 

pic

LA Dodgers- Atlanta: více než 0,5 bodů v 1. inningu

3.9.2023

Žádné jiné týmy nemají tak produktivní první směnu jako Dodgers a Atlanta. Dodgers dali alespoň jeden bod ve 41 procentech zápasů. Jsou jediným týmem, který se dostal nad hranici 40 procent. Braves jsou ale pod ní jen o půl procenta bodu. Je nasnadě proč tomu tak je, oba mají napěchovanou sestavu na pálce na prvních čtyřech místech. Hráči jako Freddie Freeman, Mookie Betts, Ozzie Albies, Ronald Acuňa jsou největší hvězdy celé MLB. Nadhazovací souboj je navíc Charlie Morton vs. Bobby Miller. Mortona (Atlanta) hráči LA z vršku lineupu terorizují celou kariéru. Betts má proti němu bilanci 11-36 a Freeman dokonce 10-18. Za druhé, Braves umí trefovat fastbally a u Millera je to primární nadhoz. Fastbally a sinkery tvoří přes 50 procent arzenálu a i když se mu to v této sezoně zatím nevymstilo, Braves jsou nejlepší tým na fastbally od Utkání hvězd. První směna 0:0 pravděpodobně neskončí. 

pic

Washington- Miami: 2

1.9.2023

Miami se pokusí vrátit si pošramocené sebevědomí v boji o playoff, ve kterém hodně ztratilo, když prohrálo sedm z devíti utkání. Na úvod série s Washingtonem ale zabralo a zvítězilo 6:1. Marlins nemohou na nic čekat. V boji o divokou kartu jsou tři zápasy za San Franciscem a výhled na jejich další soupeře není vábivý. Los mají těžký a proto je série se slabým Washingtonem pro ně opravdu důležitá. Nationals prohráli 4 z posledních 5 zápasů a v těch posledních dvou trefili pouhé dva body dohromady. Marlins se proti nim hodně daří v celé sezoně. Dosud z 10 zápasů vyhráli osmkrát. Měli by navázat na včerejší výhru.

pic

LA Dodgers- Arizona: méně než 0,5 bodů v 1.inningu

29.8.2023

Tohle by měl být souboj špičkových nadhazovačů a i když teď Dodgers jedou jako skvěle promazaný stroj, úvod by měl patřit pánům na kopci. Za Arizonu bude házet Merrill Kelly. S bilancí 10-5 a číslem ERA 2,97 se právem k řadí k nejlepším starterům Národní ligy. Ve čtyřech z pěti srpnových startů šel do 6.směny a zároveň pustil dva nebo méně doběhů. Kelly má také vynikající výsledky proti Dodgers, což je fakt, který nelze opominout. Ve třech startech, celkem v 15 směnách jim povolil dohromady jen dva doběhy. Dodgers samotní vyrukují s nestárnoucím Claytonem Kershawem. Vedení přistupovalo opatrně k jeho letnímu zranění ruky a zpátky do hry ho vpravilo v postupných krůčcích. Ve třech srpnových startech udržel ERA na fantastické hodnotě 2,25. Také on má dobré výsledky proti soupeři. Arizonu viděl letos dvakrát. V tom prvním pustil jen jeden doběh, v tom druhém čtyři, ale ze dvou homerunů. Kershaw je stále elitní volba a dnes by to mělo stačit na to, aby oba nadhazovači udrželi skóre 0:0 v první směně.

pic

Tampa- NY Yankees: méně než 0,5 bodů v 1. inningu

25.8.2023

Yankees padají tabulkou a přestože mají jeden z nejvyšších rozpočtů v MLB, prohráli 10 z posledních 11 zápasů a je čím dál jasnější, že playoff bude bez nich. Problém začíná u pálky. Hvězdy jako Giancarlo Stanton, DJ Lemahieu, ale i Aaron Judge jsou daleko za očekáváním. Anthony Rizzo je zraněný. Bronx Bombers za posledních 30 dní nasbírali jen 92 doběhů, to je třetí nejhorší číslo v MLB. Jediná konstanta je asi nadhazovač Gerrit Cole. Hlavní hvězda týmu, která navzdory problémům celku může vyhrát svou první Cy Young Award. Cole má ERA 3,03 a je velmi efektivní v prvních směnách, kdy drží soupeře na průměru .177. Házel proti Tampě zkraje srpna a v sedmi směnách pustil jen dva body (dvoubodový homerun, takže za celý zápas si de facto připsal jediný špatný nadhoz). Tampa dnes taky vyrukuje se svým esem, Zachem Eflinem. Má také velmi dobré ERA 3,58, prožívá životní sezonu a v srpnu hodil proti Yankees v jednom zápase šest směn bez povoleného doběhu. Všechno v kombinaci dohromady vychází na pomalý úvod, který bude v režii starterů.

pic

Toronto- Baltimore: méně než 0,5 bodů v 1.inningu

24.8.2023

Startující nadhazovač Baltimoru Kyle Gibson má za poslední tří starty otřesné ERA 8.31. Za předchozí dva starty pustil 21 doběhů v 10 směnách. Je to ale spolehlivý nadhazovač v silném týmu, který s ním počítá do playoff. Měl by se zase vrátit zpátky k normálu. Celý realizační tým na tom pracuje, playoff klepe na dveře. Za Toronto startuje José Berrios, který prožívá nejlepší sezonu své kariéry. Baltimore je sice silný na pálce, ale v posledních 15 dnech se pohybuje spíš okolo středu tabulky v počtu nasbíraných bodů. Se 60 doběhy za posledních 12 zápasů jsou Orioles na 12.místě. Berrios je navíc velmi pevný v 1.inningu. V této sezoně v nepustil bod v 16 z 25 startů v 1.směně a v sedmi z posledních deseti. Kurz je pěkný proti dvěma úspěšným pálkařským týmům a situaci na kopci by si měli pohlídat v úvodu utkání nadhazovači.

pic

Oakland- Kansas City: 2

21.8.2023

Není to vyloženě poutavý duel. V Oakland Colliseum vlastně začne série dvou nejhorších týmů v MLB. Oakland je teprve podruhé v celé sezoně veden u sázkovek jako favorit. Ale určitou value má sázka na dnešního soupeře z Kansasu. Royals totiž mají velmi silnou pálku. Jejich pálkařský průměr .286 je druhý nejlepší v celé MLB za posledních 30 dní. Dnes poskládají nadhoz z relieverů (bude to klasický bullpen day), kdy žádný z hráčů na kopci nedá pravděpodobně víc než dvě směny a v tomto směru těžko hledat výhodu, protože nevíme jak přesně to v zápase trenér poskládá. Oakland má v tomhle smyslu na nadhozu asi navrch, když nasazuje Paula Blackburna, svou nejlepší házecí ruku (ERA 4,09). Nicméně Blackburn zřídka udělá víc než pět směn, takže Kansas dostane minimálně tři směny k dispozici proti nejhoršímu bullpenu v lize (ERA 5,54), který jen v posledních třech zápasech pustil neuvěřitelných 28 doběhů. Kansas by toho se svou stabilitou na pálce měl využít. Otazník sice visí nad jeho nadhazovači, ale ve výsledku sázka na dvojku dává smysl a má dobrou value.

pic

NY Yankees- Boston: méně než 0,5 bodů v 1.inningu

19.8.2023

Nedávná čísla i dobří nadhazovači jsou pro nulový první inning přízniví. Under padnul u Bostonu v sedmi z jeho posledních devíti zápasů a v pěti ze sedmi posledních vzájemných zápasů s Yankees. Za ty dnes nebude házet nikdo jiný než jejich eso Gerrit Cole. Ten má ERA 2,76 a bilanci 10-3 a navzdory tomu, že jsou Yankees poslední ve své divizi, je na něj spoleh. Bostonský Kutter Crawford (5-6, ERA 3,80) není taková ničivá síla, ale na nováčka si vede velmi dobře a proti pálkařsky chabým Yankees by neměl pociťovat velké problémy. V posledních 30 dnech má newyorský tým až 25.nejlepší pálku, trefuje v průměru jen 3,8 bodů za zápas a přestože má ve svém středu skvělé hráče jako Aaron Judge, Gleyber Torres nebo Giancarlo Stanton, tahle sezona se zapíše do klubové historie tím nejčernějším písmem. Yankees a Red Sox obvykle bývá ozdoba hracího dne. Letos to neplatí. Slavné týmy se trápí a o playoff se tady nehraje. Bod by v první směně také neměl padnout.

pic

Cleveland- Detroit: méně než 0,5 bodů v 1.inningu

18.8.2023

Dnes se hrají dva zápasy mezi Clevelandem a Detroitem a v tom, který začne po desáté hodině je celkem pravděpodobné, že nepadne bod v první směně. Obecně Guardians a Tigers patří k těm horším týmům na pálce celou sezonu. Detroit sice prožívá v posledních 14 dnech mírné zlepšení, ale je to spíš zanedbatelný výkyv. Na kopec se dnes postaví dva nadhazovači, kteří ale mají excelentní výsledky v prvních směnách. Nováček Gavin Williams se po zranění Shana Biebera a Trevora McKenzieho naplno uvelebil v základní rotaci Clevelandu a má fantastickou ERA 2,80. První směny mu jdou, pustil v nich jen jeden bod během deseti startů. Také Tarik Skubal, který bude házet za Detroit, je spolehlivý. V sedmi startech v této sezoně nepustil ani bod. Dnes se hraje doubleheader, tedy dva zápasy za sebou. Pálkaři vědí, že je čeká dlouhý večer a budou se podvědomě na začátku šetřit. To by mělo přispět k tomu, že bod v první směně neuvidíme.