1.01
1000

Bilbao – Getafe: zápas bez remízy: 1

22.1.2021,

Pondělní dohrávku 20. kola La Ligy obstará duel čerstvých vítězů španělského Superpoháru proti Getafe. Bilbao na cestě za trofejí, kterou získalo i roce 2015, porazilo v semifinále díky dvěma brankám Raúla Garcíi Real Madrid 2:1 a ve finále přetlačilo v prodloužení Barcelonu (3:2). Ve čtvrtek si pak Athletic střihl ještě jeden pohárový zápas – ve třetím kole Copa del Rey zvrátil nepříznivě se vyvíjející duel na Ibize, kterou nakonec po otočce ve druhém poločase a last-minute trefě Nuñeze porazil 2:1. Na tři pohárové výhry v řadě se teď Bilbao pokusí navázat v lize proti Getafe. Po 18 zápasech dělí oba soupeře v tabulce jen dva body, o které jsou bohatší hosté z madridského předměstí. Getafe vyhrálo poslední dva ligové zápasy, když vyzrálo na dva nováčky tohoto ročníku (Elche 3:1, Huesca 1:0). Na San Mamés to bude mít těžší, ale ani tady nejsou hosté bez šance na body – odvezli si je odtud ve třech předchozích případech (2:0, 1:1, 0:0). Více věřím domácím, kterým triumf v Superpoháru logicky dodal sebevědomí, ale jedničku raději pojistím sázkou v zápase bez remízy.