1.01
1000

Bologna – Spezia: 1

14.4.2021,

Dvě prohry proti silným celkům bez vstřelené branky pro Bolognu představovaly zpomalení v cestě do první poloviny tabulky, ale tento cíl se nezdá být úplně ztracen. Kouč Mihajlović sice po první zmíněné prohře prohlásil, že by pomohlo snad jen to, kdyby šel kopat trestňáky on sám, ale v duelu s AS Řím se to nijak neprojevilo. Bologna ovšem střelecký potenciál má a využít ho umí, což dokládají předešlé dvě výhry, ve kterých se prosadila hned třikrát. Domácí utkání se Spezií, která venku prohrála čtyřikrát v řadě a ve třech případech dostala tři góly, je k novému rozjezdu navíc ideální příležitostí. Hosté dokázali v minulém kole zvrátit duel proti Crotone, během kterého prohrávali dokonce ještě v 88. minutě 1:2 a značně se přiblížili k vytoužené záchraně – ostatně na Bolognu ztrácejí pouhé dva body. Právě tento komfort ale může hrát proti nim. Bologna vybojovala dvě třetiny ze svých devíti letošních výher právě doma a nesmíme zapomínat ani to, že Spezia je pořád třetím nejhorším celkem ligy z hlediska počtu inkasovaných branek (55).