1.01
1000

Brighton – Aston Villa: 1. poločas: 2

05.05.2024 15:00,

Závěr sezony Brightonu příliš nevychází a jeho poslední prohra s Bournemouthem (0:3) byla už třetí v předchozích čtyřech zápasech (0-1-3). V minulém kole nezvítězila ani Aston Villa, která po dvou výhrách remizovala s Chelsea (2:2), ale umístění v první čtyřce má stále ve své moci.

Brighton čeká po dohrávce s Manchesterem City z minulého týdne další těžké domácí utkání, ve kterém přivítá o první čtyřku bojující Aston Villu. Půjde už o třetí domácí duel proti soupeři z první čtyřky v řadě, a pokud se podíváme na ty předchozí, nevěstí to pro Brighton nic dobrého, protože od Arsenalu (0:3) a Manchesteru City (0:4) tady schytal dohromady sedm gólů. V obou případech nepřekvapivě ztrácel už po prvním poločase.

Villans jsou čtvrtým nejlepším týmem ligy z hlediska venkovních zápasů (8-4-5), přičemž v tom posledním poměrně překvapili, když porazili Arsenal 2:0. Jednalo se teprve o čtvrtý případ, kdy Aston Villa udržela venku čisté konto a v 11 zápasech platilo, že se prosadily oba týmy. Podobně jako v prvním letošním vzájemném měření sil, které svěřenci Unaie Emeryho ovládli jasně 6:1.

Největší silou Aston Villy na cestách jsou její povedené starty, kdy hned deset z celkových 28 branek vstřelila mezi 15. a 30. minutou hry. Po prvním poločase pak Aston Villa vedla ve třech z minulých čtyř vzájemných soubojů, které všechny následně vyhrála.