Čas
Kurzy
1.01
1000

Brighton – Chelsea: 2

15.05.2024 20:45,
pic

Brighton se v posledních dvou kolech vzpamatoval a po výhře nad Aston Villou o víkendu obral o body Newcastle (1:1). Závěrečné dva duely, včetně středeční dohrávky s Chelsea, už ale na jeho pohárové snaze nic nezmění. Jedním z důvodů je i zlepšená forma Chelsea, která vyhrála třikrát v řadě a zapojila se do vyrovnaného boje o první šestku.

Brighton se svými fanoušky rozloučí dvěma domácími zápasy proti slavným soupeřům, když sem o víkendu následně přijede i Manchester United. S lépe postavenými týmy zde má poměrně vyrovnanou bilanci (3-1-3), kam patří například i výhry nad Newcastlem, Aston Villou či Tottenhamem. Nebýt jediné výhry v posledních osmi kolech (1-3-4), mohli mít domácí solidní šanci proklouznout do první šestky.

Jejich výhodnou pozici ale teď zabírá londýnská Chelsea, která minule otočila duel v Nottinghamu (3:2) a v předchozích třech kolech dala deset branek. Z hlediska formy posledních deseti ligových zápasů je Chelsea s 21 body (6-3-1) dokonce třetím nejlepším týmem v lize, což pro příští sezónu naplňuje její fanoušky optimismem. Venku by ale její výkony mohly být ještě o něco lepší, neboť výhra v Nottinghamu byla první po pěti zápasech na půdě soupeře v řadě.

💰 Na co vsadit:

V souboji dvou celků z horní poloviny tabulky rozhodne lepší střelecká forma Chelsea, která má navíc větší motivaci kvůli svému zapojení do boje o první šestku. Brighton dal v posledních sedmi kolech tři góly, zatímco Chelsea se v tom samém období trefila dvacetkrát.

👇 Doporučení:

7/10