Čas
Kurzy
1.01
1000

Brighton – Everton: 1

24.02.2024 16:00,
pic

Brighton zaznamenal v minulém kole svou historicky nejvyšší venkovní výhru v Premier League, když porazil Sheffield United 5:0 a vrátil se na sedmé místo, které teď drží o bod před Newcastlem. Everton naposledy doma zachránil bod v souboji s Crystalem Palace v samotném závěru (1:1) a na konci minulého kola se posunul ze sestupového pásma – byť zatím jen díky skóre.

Poslední výkon Seagulls byl jedním z důvodů, proč se o jejich trenéra kromě Liverpoolu i nadále zajímá španělská Barcelona a setrvání Roberta De Zerbiho na jihu Anglie v příštím roce je takřka vyloučeno. Italský kouč zcela jistě zaujal i svou prací s mládeží, kdy už 12 branek Brightonu vstřelili v této sezoně teenageři, což je nejvíce ročníku 2012/13 (West Brom 14). De Zerbi je každopádně stále tady a cílem zůstává druhá sezona v pohárech v řadě.

Hosté jednu dobu patřili k nejlepším venkovním týmům v lize, ale tři prohry a jedna remíza v posledních čtyřech vystoupeních na půdě soupeřů je pomalu ale jistě posouvají dolů i v této speciální tabulce. Everton navíc v daných zápasech skóroval dohromady jen jednou, a to je před duelem na stadionu ofenzivního Brightonu žalostně málo.

💰 Na co vsadit:

Brighton se vrací domů po dvou venkovních zápasech, přičemž před vlastními fanoušky v tomto ročníku PL prohrál jen jednou (6-5-1). Výher mohlo být i vzhledem ke skóre (26:15) jistě více, což by se ale proti soupeři bojujícímu o záchranu mělo podařit vylepšit.

👇 Doporučení:

7/10