1.01
1000

Chelsea – Man. United: Oba týmy dají gól

04.04.2024 21:15,

Souboj dvou slavných celků Chelsea a Manchesteru United v tomto ročníku nepředstavuje duel o žádné přední příčky, protože domácí stále marně usilují o posun do horní poloviny tabulky, zatímco United se snaží udržet první šestku, což minule moc nepodpořili remízou na půdě Brentfordu (1:1).

Tvrzení trenéra Maurizia Pochettina o tom, že by Chelsea měla být v první čtyřce, bylo po minulém kole, kdy Blues pouze remizovali doma s Burnley (2:2) přetřásáno ze všech stran. Je evidentní, že to letos nebude stačit ani na první šestku, nicméně jisté opodstatnění to má: Chelsea si vytvořila druhý nejvyšší počet šancí v lize hned po Liverpoolu, který je ale proměňuje. Vidět to bylo i proti Burnley, kdy Chelsea vyprodukovala 12 střel na branku.

Manchester po slavném vyřazení Liverpoolu v prodloužení čtvrtfinále FA Cupu znovu prožil zajímavé pozdní drama, kdy skóroval až v šesté minutě nastavení. Na výhru proti Brentfordu to nestačilo, nicméně náskok na šestém místě stále drží – zejména kvůli trápení West Hamu. Jediná výhra v posledních čtyřech kolech ale není úplně ideální vizitkou (1-1-2).

Manchester United sice nestřílel minule na branku tak často jako Chelsea, ale pět pokusů proti Brentfordu a osm proti Evertonu naznačuje, že Rudí ďáblové nebudou hrát na Stamford Bridge přehnaně opatrně. Prodlouží se tak aktuální série, kdy v pěti vzájemných zápasech v řadě skórovaly oba týmy.